Slavia srovnala stav finálové série

Hokejisté Slavie zvítězili ve druhém finálovém duelu play off v derby nad Spartou 2:1 a srovnali stav série na 1:1. Slávisté se už v první třetině dostali do dvougólového vedení díky Supovi a Vondrkovi, osm minut před koncem snížil Marek. Třetí zápas se hraje ve čtvrtek 13. dubna na ledě Sparty v T- mobile aréně.

HC Slavia Praha

HC Slavia Praha | Foto: Jan Rosenauer

Na slávistech nebyla znát porážka v samostatných nájezdech z prvního duelu a od prvních minut svého soupeře přehrávali. Už v páté minutě se radovali z prvního gólu, když přesilovku využil Sup, kterému mezi kruhy přihrál Bednář. Byla to třináctá přesilová hra ve finále a první proměněná. Domácí byli i nadále při chuti a ještě do přestávky přidali druhý gól. Divíšek přihrál Vondrkovi a ten svým prvním gólem v letošním play off zvýšil vedení Slavie.

Sparťané se těžko vyrovnávali s těsnou osobní obranou, jen Kratěna s Hlinkou se občas technicky dokázali zbavit protihráče. Tak jako v polovině zápasu při svém oslabení, jenže první z nich sám před Fraňkem neprostřelil gólmana mezi nohama. Na druhé straně neproměnil dvě velké šance Duda, dvakrát byl před Břízou úplně sám, ale ani jednou neuspěl.

Slávisté na to doplatili osm minut před koncem, kdy se nad Fraňkovu lapačku trefil Marek. Sparta ožila a před slávistickým gólmanem bylo pořádně horko. Jenže domácí narozdíl od prvního duelu nedělali zbytečné chyby a tlaku Sparty odolali. Navíc mohli v závěru své vedení pojistit, ale Supova přihrávka před prázdnou branku přeskočila Bednářovu hokejku. Po dvou zápasech je bitva o krále Prahy i celého českého hokeje nerozhodná.

Slavia Praha - Sparta Praha 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Sup (Bednář, Vlasák), 18. Vondrka (Divíšek, Graňák) - 52. Marek (J. Straka)
Rozhodčí: Turčan, Šindler - Lederer, Chytil. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0
Diváci: 13.806
Stav série: 1:1

Slavia: Franěk - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Žižka, Graňák, Žabka, Pojkar - Duda, Beránek, Tomica - Bednář, Vlasák, Sup - D. Hruška, Sobotka, Prorok - Vondrka, Divíšek, Dlouhý - Kopecký. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous

Sparta: Bříza - Ptáček, Černošek, Vykoukal, Jan Hanzlík, Pilař, Stehlík, Tabaček - O. Kratěna, J. Hlinka, Sivek - Ton, Marek, J. Straka - Netík, Špaňhel, Kašpařík - M. Růžička, Langhammer, Dragoun. Trenéři: Výborný a Jelínek