Vokoun vychytal první výhru Nashvillu ve Stanley Cupu

Český brankář Nashvillu Tomáš Vokoun byl ústřední postavou třetího utkání série play off NHL proti Detroitu, když pochytal 41 střel Rudých křídel a dovedl svůj tým k vítězství 3:1. Predators i samotný Vokoun zaznamenali první vítězství v play off v historii klubu a v sérii prohrávají už jen 1:2 na zápasy.

Tomáš Vokoun likviduje šanci

Tomáš Vokoun likviduje šanci | Foto: EPA

V pravý čas pro Montreal se probudil ruský střelec Alexej Kovaljov, který byl v den uzávěrky přestupů vyměněn do týmu Canadiens z New York Rangers. Dvěma brankami rozhodl o výhře 3:2 nad Bostonem, což znamenalo snížení stavu série na 1:2 na zápasy. Ruský útočník zaznamenal ve dvanácti utkáních za Montreal pouze jednu branku a dvě asistence, jednu přihrávku přidal v úvodních dvou zápasech série v Bostonu.

Hrdinou utkání Vancouveru na ledě Calgary se stal hostující brankář Johan Hedberg, který 30 sekund před koncem první třetiny vystřídal Dana Cloutiera. Ten si při jednom ze zákroků přivodil zranění třísla. Hedberg do konce prvního dějství nemusel zasahovat, po čtyřiašedesáti sekundách druhé třetiny sice inkasoval a Vancouver prohrával 0:1, ale další gól už nepustil a dovedl svůj tým k výhře 2:1.

Výsledky:

Východní konference:

Montreal - Boston 3:2 (2:1, 1:0, 0:1) Branky: 3. a 16. Kovaljov, 34. Markov - 7. Hilbert, 44. Rolston. Střely na branku: 32:23. Diváci: 21.273. Stav série: 1:2.

Západní konference:

Nashville - Detroit 3:1 (2:0, 0:0, 1:1) Branky: 19. Legwand, 20. Hall, 57. Hartnell - 46. Hull. Střely na branku: 21:42. Diváci: 17.113. Stav série: 1:2. Za Nashville odchytal celý zápas Tomáš Vokoun, připsal si 41 zákroků.

Calgary - Vancouver 1:2 (0:0, 1:1, 0:1) Branky: 22. Simon - 23. Näslund, 42. Cooke. Střely na branku: 31:25. Diváci: 19.289. Stav série: 1:2.

Vlastimil Vlášek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít