Stíhačku v Oberhofu ovládla Kuzminová, z Češek byla nejlepší čtrnáctá Vítková

Stíhací závod na 10 kilometrů v německém Oberhofu suverénně vyhrála slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová. Druhá Italka Dorothea Wiererová doběhla s více než minutovou ztrátou, třetí skončila Vita Semerenková z Ukrajiny. Mezi Češkami byla nejlepší Veronika Vítková na čtrnáctém místě.

Oberhof Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistrovství světa v biatlonu, 9. února, Nové Město na Moravě, sprint žen na 7,5 kilometru. Na snímku je Anastasia Kuzminová ze Slovensnka.

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová. | Zdroj: ČTK

Vlastní závod si jela vítězka sprintu Kuzminová. Vedoucí žena celkového hodnocení Světového poháru sice dvakrát minula, ale její náskok před zbytkem pole nikdy neklesl pod půl minuty. Bezchybná střelba vynesla ze šestnáctého místa na druhé Italku Wiererovou. Třetí příčku obsadila další čistá střelkyně Vita Semerenková z Ukrajiny, která vyjížděla z 22. pozice po sprintu.

Češky startovaly díky povedenému sprintu z dobrých výchozích pozic, jenže je zradila střelba. Veronika Vítková zpočátku naháněla ze třetího místa Kuzminovou i Finku Mäkäräinenovou, jenže na prvních třech střeleckých položkách vždy jednou chybovala a postupně se propadla až do druhé desítky. Po poslední střelbě, při níž nezaváhala ani jednou, nakonec vybojovala 14. místo.

Eva Puskarčíková začínala závod z desátého místa a díky bezchybné střelbě se dlouho držela v nejlepší desítce, jenže na poslední položce nakupila tři chyby a do cíle doběhla až na 23. místě.

V Oberhofu je v sobotu na programu ještě sprint mužů, který začne v 15.00. Michal Krčmář do něj odstartuje z deváté příčky. Ondřej Moravec byl v pátečním sprintu jedenáctý.

Ženy - stíhací závod (10 km):
1. Kuzminová (SR) 30:49,5 min. (2 trest. okruhy), 2. Wiererová (It.) -1:04,4 (0), 3. Vita Semerenková (Ukr.) -1:10,2 (0), 4. Nowakowská (Pol.) -1:17,1 (0), 5. Mäkäräinenová (Fin.) -1:23,4 (3), 6. Domračevová (Běl.) -1:28,8 (2), 7. Dahlmeierová (Něm.) -1:29,1 (1), 8. Frolinová (Korea) -1:36,0 (2), 9. Braisazová -1:37,0 (3), 10. Bescondová (obě Fr.) -1:37,1 (1), ...14. Vítková -2:06,5 (3), 23. Puskarčíková -2:50,7 (3), 48. Jislová (všechny ČR) -5:10,5 (4).