Hejnovou zklamalo nasazení do rozběhu dvoustovky. S Rosolovou už se soustředí na Bělehrad

Očekávaný souboj druhého dne halového mistrovství republiky přinesl nejen kvalitní výkon, ale také velké emoce. Dvousetmetrovou trať ovládla Denisa Rosolová, zatímco Zuzana Hejnová odcházela rozezlená. Zkušené závodnice se proti sobě totiž utkaly už v rozběhu.

Zuzana Hejnová skončila na halovém mistrovství republiky třetí v závodě na 200 metrů | Zdroj: ČTK

„Rozumím, že máme určitá pravidla, ale přeci jen na domácím mistrovství by se mělo atletům vyhovět,“ říkala po bezprostředně po prvním rozběhu Zuzana Hejnová, která o čtyři setiny prohrála souboj s Denisou Rosolovou. To znamenalo, že ve finále měla bronzová medailistka z Her v Londýně nevýhodnou vnitřní druhou dráhu.

Na dvoustovce je při halovém šampionátu mnohem výhodnější vnější dráhy. Především pátá a šestá, které mají větší poloměr zatáček a specifický profil. „Když jsem viděla nasazení, čekala jsem těžký boj. Obdivuju Zuzku, že i z druhé dráhy běžela dobrý čas,“ chválila svou parťačku Denisa Rosolová, která vyhrála finále v čase 23,68 sekundy. Hejnová zaběhla 24,06 a mezi ně se na druhé místo vklínila Barbora Dvořáková, která byla o 18 setin pomalejší než vítězka.

00:00 / 00:00

Zuzana Hejnová a Denisa Rosolová už se připravují na páteční start halového ME v Bělehradu

Zklamání Hejnové ale nevydrželo příliš dlouho. Dvojnásobná mistryně světa se připravuje především na čtvrtku v Bělehradu, kde bude velkou favoritkou na halovém evropském šampionátu, který odstartuje v pátek.

„Trénovala jsem na to, abych byla připravená na příští víkend. Takže výsledek z republiky musím hodit za hlavu,“ řekla po finále už více pozitivní Hejnová. Na stejném mítinku se představí také Denisa Rosolová. Čerstvá halová mistryně republiky na dvoustovce. „Zuzka je letos famózní, tak snad se jí co nejvíc v Bělehradu přiblížím,“ doufá třicetiletá rodačka z Karviné.

Jakub Marek, Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít