Fanoušci fotbalu mohou na Václavském náměstí obdivovat slavné trofeje

Česko mělo v posledních dvaceti letech šikovné fotbalisty, kteří vyhráli Ligu mistrů, Evropskou ligu nebo evropský Superpohár. Dnes máte šanci tak trochu se do jejich příjemné situace vcítit a vyzkoušet si, jaké to je laskat se s příslušnými trofejemi. A možná u toho potkáte i vítěze všech tří soutěží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Šmicer s pohárem pro vítěze Ligy mistrů | Foto: Miroslav Bureš

Na Václavském náměstí v Praze je totiž od deseti do osmnácti hodin k vidění sbírka, která spolehlivě předčí jakoukoli výlohu luxusních klenotnictví. Všechny tři nejvýznamnější klubové trofeje ukáže Evropská fotbalová unie lidem ve městě, které za necelý měsíc hostí duel o Superpohár mezi Bayernem Mnichov a londýnskou Chelsea.

„Všechny trofeje budou vystaveny na pódiu, kde se s nimi veřejnost, fanoušci fotbalu, bude moct vyfotit,“ zve ředitel logistiky české fotbalové asociace Ivo Sekerka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Václavském náměstí jsou dnes k vidění slavné fotbalové trofeje, fanoušci se s nimi mohou i vyfotit

Ten byl trochu tajemný, než nakonec potvrdil, že UEFA poslala do Prahy originály trofejí. A všechny tři jsou v dobré kondici, i když je známo, že jejich vítězové dají pohárům při oslavách často zabrat. Na jemné zacházení v tu chvíli nikdo nemyslí a pohár tu a tam utrpí nějaký ten šrám.

„Na to jsem pozor nedával, myslím, že na to v té euforii nedává pozor nikdo – a pak se to právě stává. Ale nám se to nepodařilo,“ zzpomíná na křepčení s poháry pro vítěze Evropské ligy a Superpoháru v roce 2010 tehdejší hráč Atlétika Madrid Tomáš Ujfaluši.

Dnes už má jiný program, ale setkání se starými známými trofejemi si nenechal uniknout Vladimír Šmicer, který si coby někdejší hráč Liverpoolu může dělat nárok na všechny tři.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na slavné trofeje se přišel podívat i Vladimír Šmicer, který je všechny v minulosti vyhrál

„Musím říct, že vidět ty poháry takhle vedle sebe je moc pěkné, jsou to příjemné vzpomínky, moc mě těší, že se mi je všechny podařilo vyhrát,“ připomněl, jak úspěšná byla jeho kariéra, Vladimír Šmicer, současný manažer fotbalové reprezentace.

„Nejraději vzpomínám na finále Champions League, protože jsme ho proti AC Milán vyhráli v roce 2005 v Istanbulu, a přitom jsme v utkání prohrávali, ale nakonec jsme po neuvěřitelném průběhu zvítězili. To byl asi můj největší úspěch v kariéře,“ říkal Šmicer.

Přehrát

00:00 / 00:00

U fotbalových pohárů natáčel na Václavském náměstí Miroslav Bureš

"Je mi to trochu líto, že už je vyhrát nemůžu, ale musím se přiznat, že jsou lidé hodní, a že nám přejí, abychom postoupili na MS do Brazílie. Za to jsem jim vděčný, protože tu jejich podporu budeme potřebovat a kéž bychom do té Brazílie postoupili," doufá Vladimír Šmicer.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme