Fotbalisté Slavie a Baníku se utkají o záchranu

Fotbalová Slavia bojuje s dluhy, ostravský Baník s chováním vlastních fanoušků a oba kluby svorně o udržení v nejvyšší soutěži. Oba týmy se v podvečer v Edenu utkají v předehrávce 16. kola Gambrinus ligy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gambrinus liga | Foto: Gambrinus liga

Ostravští chuligáni budili loni na jaře naprosto stejné obavy jako dnes. Tehdy šlo o první utkání, ve kterém se v praxi uplatnila nová vyhláška o tom, že za chování fanoušků odpovídá výhradně klub a policie zůstává mimo stadion. Na ten se tehdy nedostalo ani čtyřicet příznivců Baníku, kteří ale stačili natropit výtržnosti po cestě vlakem z Ostravy.

I dnes mají pohotovost jak policisté v pražských ulicích, tak 180 členů pořadatelského sboru na stadionu. Přímo na tribunách v zápasech Slavie s Baníkem velké problémy nebývaly, ale ostravská návštěva už v Edenu letos na podzim jednou řádila, duel s Bohemians 1905 se musel přerušovat. Sportovní rovina setkání fotbalistů Slavie a Baníku je pro obě strany také dostatečně vypjatá a stresující. Oba týmy hrají o udržení a hosté přijedou do Edenu otestovat proti zadlužené Slavii schopnosti nového kouče Karola Marka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do Edenu přijede Baník Ostrava i s obávanými fanoušky

"O problémy Slavie se nestaráme, musíme se starat o sebe, abychom byli silní. A že hrajeme zrovna se Slavií? Tak ať, jejich problémy, jsou jejich problémy," stručně zhodnotil soupeře Marko.

Problémy má nejen Slavia, ale i Baník. Kdo je na hřišti dokázal lépe překonat, bude jasné kolem dvacáté hodiny. Zápas začne v Edenu v 1815.

Alena Benešová, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme