Fotbalové bitvy na dvou moravských polích vnesly jasno do boje o titul

Už jen obrovská ledabylost nebo smůla může připravit fotbalisty Viktorie Plzeň o druhý mistrovský titul během tří let. Dvě kola před koncem mají v čele Gambrinus ligy před Spartou pětibodový náskok a slavit mohou už v neděli. Jasno do boje o ligové prvenství vnesly fotbalové bitvy na dvou moravských polích.

Utkání 28. kola první fotbalové ligy: Zbrojovka Brno - Sparta Praha, 22. května v Brně. Pavel Mezlík (vlevo) z Brna a Jiří Jarošík ze Sparty. | Zdroj: ČTK

Fotbalisté Sparty se v Brně teprve rozcvičovali, když Plzeňané už měli polovinu svého utkání v Olomouci za sebou. Utkání, které bylo navzdory neproměněné penaltě Pavla Horvátha pro Viktorii vítězné.

„To se může stát každému, že nedá penaltu, ale my jsme si šli trpělivě za svým a podařilo se nám to,“ říká Daniel Kolář o své brance ze 76. minuty.

V tu chvíli se Plzni titul přestal vzdalovat, naopak se začal výrazně přibližovat. Necelou hodinu jízdy jihozápadním směrem totiž zrovna začali domácí Brňané přikládat pod kotel a třemi góly během deseti minut rozdělených přestávkou dali Spartě nečekané K.O.

00:00 / 00:00

Reportáž Jana Kaliby o včerejších zápasech fotbalové Gambrinus ligy, které Plzeň přiblížily k titulu

„Bilance s nimi byla katastrofální, ale my jsme to zvládli, přerušili jsme tradici proher a zároveň jsme si zajistili záchranu v lize, což je pro všechny krásný a šťastný večer.“

Tedy až na sparťany, zapomněl dodat rozjařený domácí kouč Ludevít Grmela, když si po výhře 3:2 setřel pot z čela. Z jasné záležitosti sparťané totiž stihli udělat drama a v závěru je centimetry dělily od vyrovnání.

Možná by dokonali i obrat, kdyby se za stavu 0:3 nenechal za úder loktem vyloučit David Lafata. Takhle si mohli sparťané jen drbat hlavy.

„Titul je hodně daleko, Plzni stačí v příštím kole vyhrát, aby slavila. Já věřím pořád, ale už je to hodně složité,“ vidí svět realisticky záložník Josef Hušbauer.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít