Fotbalový útočník Lazia Libor Kozák bude proti Dánsku spíše žolíkem

Ještě nikdy neměl trenér fotbalové reprezentace Michal Bílek před soutěžním duelem pohromadě pět klasických útočníků, kteří by pravidelně nastupovali ve svých klubech a ještě k tomu stříleli branky. Až teď před důležitými zápasy proti Dánsku a v Arménii si něco podobného může spokojeně říct. I protože dodatečně povolal nejlepšího kanonýra Evropské ligy Libora Kozáka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník Lazia Řím Libor Kozák | Zdroj: ČTK

Jeho první hattrick v dresu Lazia fanoušci na Olympijském stadionu v Římě kvůli disciplinárnímu trestu neviděli, ale přehlédnout ho jen tak nešlo. Nestává se tak často, aby dal fotbalista v evropském poháru tři góly. Navíc, když jde o českého útočníka a celkem věhlasného soupeře, kterým bundesligový Vfb Stuttgart stále je.

Současná střelecká potence okamžitě zaujala také reprezentačního kouče Michala Bílka, který byl už o víkendu rozhodnutý, že svou nominaci dodatečně rozšíří. „Volal mi v sobotu nebo dokonce v neděli. Do poslední chvíle jsem nic nevěděl a netrápil jsem se tím, jestli pojedu nebo ne. Od někoho jsem sice slyšel, že bych mohl jet, ale nijak jsem to nevnímal a čekal jsem, jestli zavolá nebo ne,“ popisuje Libor Kozák.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Liborem Kozákem si před kvalifikačním utkáním s Dánskem povídal Jaroslav Plašil

Ten musel řešit i příjemné zařizování. „Dorazí dost lidí, pár desítek lístků jsem musel kupovat. Od nás ze Slezska jsem tam jenom já, takže určitě lidé přijedou.“ Od útočníka Lazia ale teď čeští fanoušci budou očekávat také góly. „Samozřejmě je těžší potvrdit formu, ale každý fotbalista s tím musí být srovnaný.“

Libor Kozák by na své poslední výkony pochopitelně rád navázal, jenže i z prvních slov kouče Michala Bílka na srazu se dá spíš vyčíst, že má být minimálně v prvním zápase proti Dánsku spíše žolíkem, než hráčem základní jedenáctky.

„Takhle jsme se ještě nebavili. Řekl, ať si přivezu formu, jakou mám v Evropské lize. To je jediná rada. Já věřím, že tomu tak bude,“ říká Libor Kozák, který si zatím v reprezentačním A týmu zahrál zhruba 25 posledních minut z pohledu českého týmu hodně povedeného utkání se Slovenskem v listopadu minulého roku.

A není asi nutné dodávat, že stejnou výhru 3:0 by na stejném místě - tedy na olomouckém Andrově stadionu bral i teď v pátek. A klidně i jako náhradník.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme