Hapoel Tel Aviv přistupuje k zápasu s Plzní v Evropské lize značně svérázně

Poukazovat na cizí chyby nepatří zrovna k nejlepším lidským vlastnostem, leckdy ale může být i tato činnost prospěšná. Může totiž vypovídat mnohdy o čemsi obecně významnějším než o pouhém konkrétním pochybení. Tak jako v případě dnešního soupeře plzeňské Viktorie v Evropské lize, Hapoelu Tel Aviv. Izraelský top klub totiž k přípravě na dnešní, ze svého pohledu přitom veledůležitý zápas, přistoupil svérázně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Svérázný kouč Hapoelu Tel Aviv Yossi Abukasis (uprostřed) | Foto: Michal Jurman

Hapoel se zatím s jedním bodem krčí na posledním místě základní skupiny B Evropské ligy a tak by se dalo očekávat, že do přípravy na domácí zápas s Plzní vrhne všechny síly a dovednosti.

To také vedení izraelského mistra před zápasem potvrdilo, způsob, jakým tak učinilo, se ale zdá být i pro fotbalového laika poněkud nejasný. Začneme ovšem postupně, tedy izraelským sběrem informací o konkrétních hráčích Viktorie.

„Snažili jsem se na Plzeň připravit svědomitě. Ještě než jsem odešel od izraelské reprezentace, hráli jsme přípravný zápas se Slovenskem a i zde jsme mohli vidět kvality plzeňských hráčů,“ naráží nový kouč Hapoelu Yossi Abukasis na svoji ještě nedávnou kariéru asistenta u izraelské reprezentace.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiný kraj, jiný mrav a pro izraelský Tel Aviv potažmo fotbalový klub Hapoel to platí dvojnásob

Abukasis přitom vzpomíná na přátelský zápas se Slovenskem, v jehož dresu mohl vidět například slovenskou dvojici v plzeňských službách Bakoše s Ďurišem. Jediným problémem je fakt, že k podobnému zápasu obou reprezentací nikdy nedošlo.

Možná se jen Abukasis zmýlil, nevěda o rozdělení bývalé federace na dva samostatné státy a měl přitom na mysli třeba přátelský květnový zápas s Českem, který Bílkovi svěřenci vyhráli v Rakousku 2:1. Každopádně i tato mýlka už cosi vypovídá o oné pečlivosti, se kterou Hapoel přistupuje k podobně důležitému zápasu.

V této spojitosti se pak vyjímá také fakt, že Hapoel hrál ligové utkání netradičně pouhé tři dny před dnešním programem Evropské ligy. Navíc šlo o prestižní městské derby proti Maccabi, ve kterém nechali Abukasisovi svěřenci spoustu sil. No a to už zaskočilo i samotného trenéra Plzně Pavla Vrbu.

Sparta má lehčího soupeře, hlásí z Tel Avivu fotbalový expert Avionam

Číst článek

„Divil jsem se zvlášť kvůli tomu, že měli prostor pro to, aby se to snažili třeba přesunout na jiný termín. Překvapený jsem byl, ale jestli je to tady nějaká tradice nebo není, to já nedokážu posoudit.“

Šlo by opravdu o zvláštní tradici, i když do sestavování programu izraelské Premier League našinec opravdu příliš nevidí. I podle izraelských novinářů ale Hapoel v podobném duchu ani žádnou iniciativu ohledně přesunutí zápasu s Maccabi nevyvíjel. Koneckonců klub přece platí hráče za to, aby odváděli patřičné výkony, kdykoli je to zapotřebí.

Profesionalita na prvním místě

„Hráči toho měli plné zuby, ale pokud jsou to profesionálové, musí dva zápasy po třech dnech prostě zvládnout, i když netvrdím, že v sestavě nebudou žádné změny,“ schovává si kouč Hapoelu Abukasis zřejmě nějaké to překvapení i do samotného zápasu s Plzní.

Možností, jak ohromit fotbalový svět, se nabízí poměrně hodně. Fantazii se v totiž alespoň v Hapoelu zřejmě meze nekladou a klub slavného jména dokazuje, že i fotbal lze dělat podle receptu, který se v českých podmínkách hodí pouze do pohádek o pekařském umění pejska a kočičky. Tedy od všeho trochu, hlavně po našem a hlavně ať to chutná nám! Zda i tak lze namíchat v Izraeli recept na výhru, se uvidí už dnes večer od 21.05.

Jakub Kanta, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme