Izraeli prý hrozí vyloučení z evropského fotbalu kvůli šikanování Palestinců

Izraelské fotbalové kluby by se mohly rozloučit s účastí v evropských soutěžích. Podle blízkovýchodního tisku tím pohrozil šéf asociace evropského fotbalu UEFA Michel Platini. Důvodem je skutečnost, že Izrael často brání v cestování palestinským fotbalistům, kteří se tak nemohou dostat na tréninky i na zápasy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stát Izrael | Foto: Emanuel Macoun

Michel Platini nedávno jednal s palestinskými fotbalovými představiteli. Podle arabského tisku přitom slíbil, že se bude na půdě UEFA velmi zasazovat, aby Izrael přestal Palestincům bránit v jejich sportovní činnosti.

Platini prý řekl, že když byl asijský Izrael přijat do evropského fotbalu, musí také dodržovat jeho regule. Jinak mu prý hrozí důsledky, včetně vyřazení z evropských soutěží.

O roztržce informuje také izraelský deník Ha'arec. Problémy palestinských sportovců podle něj kritizuje i prezident Mezinárodního olympijského výboru Jacques Rogge, který je na návštěvě regionu.

Izraelská armáda a tajné služby restrikce vysvětlují bezpečnostními důvody. Dodávají, že opatření nemíří pouze na sportovce.

Martin Hromádka, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme