Jednadvacítku dovedl v premiéře Eura za výhrou s Ukrajinou Dočkal

Český tým vstoupil do mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let v Dánsku vítězstvím 2:1 nad Ukrajinou. Obě branky vstřelil v druhé půli kapitán Bořek Dočkal, soupeř snížil až v závěru. Další zápas turnaje, který je zároveň olympijskou kvalifikací, čeká svěřence trenéra Jakuba Dovalila ve středu proti Španělsku.

Jakub Dovalil, trenér fotbalové reprezentace do 21 let

Jakub Dovalil, trenér fotbalové reprezentace do 21 let | Zdroj: ČTK

Ukrajinci vstoupili do utkání mnohem aktivněji česká lvíčata zavřeli do pomyslné obranné klece. Defenzívu zlobila především největší ukrajinská hvězda Konopjanka, který do poločasu připravil svým spoluhráčům dvě obrovské šance.

Vstup do druhé půle už ale měli čeští mladíci z říše snů. Ve 49. minutě se nekompromisní střelou prosadil Bořek Dočkal a tentýž hráč skóroval i o sedm minut později. Jeho zásluhou tedy Češi brali první tři body na turnaji a nic na tom nezměnila trefa střídajícího Maxima Bilije na 1:2.

00:00 / 00:00

Michal Jurman sledoval úvodní utkání mladých reprezentantů

Mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let - skupina B (Viborg):

Česká republika "21" - Ukrajina "21" 2:1 (0:0)

Branky: 49. a 56. Dočkal - 88. Bilij. Rozhodčí: Mažič (Srb.) - McGrath (Ir.), Koskela (Fin.). ŽK: Pekhart, Gecov, Morávek, Vácha - Zozulja. Diváci: 4500.

ČR: Vaclík - Čelůstka, Suchý, Mazuch, Lecjaks - Gecov - Dočkal, Hořava (46. Morávek), Vácha (90. Mareček), Kovařík (74. Hloušek) - Pekhart. Trenér: Dovalil.

Ukrajina: Kanibolickij - Butko, Rakickij, Kryvcov, Putivcev - Česnakov, Stěpanenko (54. Parcvanija) - Morozjuk (64. Bilij), Konopljanka, Jarmolenko (87. Kravec)- Zozulja. Trenér: Jakovenko.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít