Liga mistrů zná všechny osmifinalisty

V závěrečném hracím dni základních skupin letošího ročníku Ligy mistrů, si postup do jarní vyřazovací fáze zajistily Stuttgart, Inter Milán, Barcelona a Olympiakos.

Liga mistrů

Liga mistrů | Foto: UEFA

Skupina E

O postupujících bylo rozhodnuto už v minulém kole a tak se oba zápasy hrály jen o prémie za body a také o první místo ve skupině. To si nakonec zajistila italská Fiorentina, která porazila Liverpool na jeho hřišti 2:1. Nic na tom nezměnilo ani to, že Lyon doma deklasoval Debrecen 4:0.

FC Liverpool - AC Fiorentina 1:2 (1:0)
Branky: 44. Benajun - 63. Jörgensen, 90.+2 Gilardino. Rozhodčí: Skomina (Slovin.).

Olympique Lyon - VSC Debrecín 4:0 (2:0)
Branky: 25. Gomis, 44. Bastos, 59. Pjanič, 77. Cissokho. Rozhodčí: Meyer (Něm.).

Konečná tabulka:
1. ACF Fiorentina        6 15
2. Olympique Lyon    6 13
3. Liverpool FC      6  7
4. Debreceni VSC      6  0

Skupina F

Z nejvyrovnanější skupiny nakonec přeci jen postoupily oba giganti. Inter Milán si poradil s Rubinem Kazaň 2:0 díky brankám Eto´a a Balotelliho. Barcelona vyhrála na hřišti Dynama Kyjev, přestože prohrávala už od 2. minuty 0:1. Ještě do přestávky však dokázal srovnat Xavi a čtyři minuty před koncem dal vítěznou branku Messi.

Inter Milán - Rubin Kazaň 2:0 (1:0)
Branky: 31. Eto'o, 64. Balotelli. Rozhodčí: Vink (Niz.).

Dynamo Kyjev - FC Barcelona 1:2 (1:1)
Branky: 2. Milevskij - 33. Xavi, 86. Messi. Rozhodčí: Webb (Angl.).

1. FC Barcelona      6 12
2. FC Inter Milano      6 9
3. FC Rubin Kazan      6 6
4. FC Dynamo Kyjev    6 5

Skupina G

V přímém souboji o postup neponechal Stuttgart proti Unirei nic náhodě. Už v 11.minutě vedl německý klub 3:0 a o jeho účasti v osmifinále nemohlo být pochyb. Již postupující Sevilla si první místo ve skupině zajistila proti Rangers už v osmé minutě, kdy se trefil z penalty Kanouté.

VfB Stuttgart - Unirea Urziceni 3:1 (3:0)
Branky: 5. Marica, 8. Träsch, 11. Pogrebňak - 46. Semedo. Rozhodčí: Kassai (Maď.).

FC Sevilla - Glasgow Rangers 1:0 (1:0)
Branka: 8. Kanouté z pen. Rozhodčí: Layec (Fr.).

1. Sevilla FC      6 13
2. VfB Stuttgart       6   9
3. FC Unirea Urziceni6  6
4. Rangers FC      6  2

Skupina H

Arsen Wenger dal v sestavě Arsenalu možnost ukázat se řadě mladíků. Londýnský klub už měl jisté vítězství ve skupině a tak ho ani nemusí mrzet, že „mladé pušky" prohrály na Olympiakosu 0:1. Pireusu by však k postupu stačila i remíza, neboť jejich konkurent Lutych remizoval doma Alkmaarem. Gólem v páté minutě nastavení si tak zajistil alespoň možnost zahrát si na jaře Evropskou ligu.

Olympiakos Pireus - FC Arsenal 1:0 (0:0)
Branka: 47. Leonardo. Rozhodčí: Cardoso Batista (Portug.).

Standard Lutych - AZ Alkmaar 1:1