MS: Angličané nevyhráli ani na druhý pokus

Fotbalisté Anglie ani v druhém zápasu na mistrovství světa nevyhráli. Po úvodní remíze s USA dnes skončil jejich duel v Kapském Městě s Alžírskem 0:0. Favorizovaní Angličané se prakticky nedostali do šance a k postupu ze skupiny C musejí porazit v posledním utkání Slovinsko.

Anglie - Alžírsko 0:0

V Kapském Městě se proti sobě na mistrovství světa postavily týmy, které v úvodu šampionátu připravili o lepší výsledek chybující brankáři. Ani jeden z nich se tak na trávníku tentokrát neobjevil, šanci dostali James a Alžířan Mbolhi.

Anglie měla od úvodu sice více ze hry, větší šance si však snažila vypracovat marně. Nejvíce alžírskému brankáři zřejmě zatrnulo ve 33. minutě, kdy nebezpečně ale slabě pálil ostrostřelec Albionu Lampard. Ještě méně zaměstnaný James byl pak zase určitě rád, že v 35. minutě mířila tvrdá rána Zjaního těsně vedle.

O poločase jako by se Angličané, považovaní před začátkem turnaje za jednoho ze spolufavoritů, zapomněli v šatně. Heskey i Rooney hleděli na alžírskou bránu z uctivé vzdálenosti, ani rychlonozí Afričané to ale s útočením nepřeháněli a tak zápas začínal upadat do fotbalové nudy.

Až poslední čtvrthodina nabídla před alžírskou brankou více vzruchu, pevná obrana trenéra Rabá Saadána ale všechny centrované míče Anglie s jistotou odvrátila.

Angličané tak sice ani v šestnáctém duelu s africkým soupeřem neprohráli, ale radost z dnešní remízy mít rozhodně nemohli.

Rozhodčí: Irmatov - Iljasov (oba Uzb.), Kočkarov (Kyrg.). ŽK: Carragher - Lasín. Diváci: 61.000.

Anglie: James - Johnson, Carragher, Terry, A. Cole - Lennon (63. Wright-Phillips), Gerrard, Lampard, Barry (84. Crouch) - Rooney, Heskey (74. Defoe). Trenér: Capello.
Alžírsko: Mbuhli - Búghirra, Hallíš, Jahjá, Belhadž - Matmúr, Budibúz (74. Abdún), Lasín, Zjaní (81. Džuidúra) - Kádir, Jibdá (89. Misbáh). Trenér: Saadán.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít