Na fotbalovém ME budou mít zastoupení i čeští rozhodčí

Český fotbal nebude mít na evropském šampionátu v příštím roce zastoupení jen mezi reprezentacemi, ale také mezi rozhodčími. Na EURO pojede jako čtvrtý arbitr nejlepší z českých sudích Pavel Královec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavnostní předávání fotbalových cen včetně Zlatého míče ČR se konalo 30. května v Praze. Ocenění Nejlepší rozhodčí - Křišťálová píšťalka získal Pavel Královec | Foto: ČTK/AP

Evropská fotbalová asociace nominovala zatím dvanáctku hlavních rozhodčích a čtveřici čtvrtých sudích, kteří se na hřiště pravděpodobně dostanou pouze v případě zranění sudího hlavního. Spolu s Královcem budou tuto funkci plnit Nor Hagen, Ukrajinec Švecov a Polák Borski.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalový rozhodčí Pavel Královec se vyjadřuje ke své nominaci na EURO

Nejznámějším i nejzkušenějším z mužů s píšťalkou je Angličan Howard Webb, který jako jediný z výběru už atmosféru mistrovství Evropy okusil. Němec Stark, Maďar Kassai a Francouz Lannoy řídili loni utkání na světovém šampionátu v JAR, pro ostatní bude turnaj v Polsku a na Ukrajině premiérovou vrcholnou akcí.

Kromě Královce, který bude prvním českým sudím na akci pro nejlepší týmy Evropy od Václava Krondla v roce 1996, se může dostat ještě na české asistenty a brankové rozhodčí. Jejich jména ještě UEFA neoznámila, ale lze očekávat, že asistenti budou ze stejných zemí jako hlavní arbitři.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme