Neuvěřitelné drama! Sparta i Baník remizovaly

Ani předposlední kolo Gambrinus ligy nenapovědělo vítěze ročníku. Fotbalisté Sparty sice pouze remizovali na hřiští Liberce 2:2, ale druhý Baník Ostrava uhrál stejný výsledek s Mladou Boleslaví. V tuto chvíli je na prvním místě Sparta o skóre před Baníkem, v posledním kole doma proti Teplicím musí pro titul uhrát stejně bodů jako Baník v Příbrami. V dalších zápasech zvítězilo Slovácko nad Příbramí 2:1, České Budějovice podlehly Brnu 1:3, Slavia nestačila na Jablonec 0:3, Teplice remizovaly s Olomoucí 1:1, Bohemians 1905 remizovali s Kladnem 0:0 a Bohemians Praha remizovali s Plzní 2:2.

AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec

AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec | Foto: FC Slovan Liberec

Slovan Liberec - Sparta Praha 2:2 (1:1)

Liberečtí nedali Spartě ani na chvíli prostor a už v 8. minutě šli do vedení. Rohový kop Dočkala poslal na první tyči do sítě Vulin. Letenští ale zvýšili aktivitu a vyrovnali. Kucka obešel po narážečce s Kadlecem tři hráče a elegantně obstřelil Hauzra.

00:00 / 00:00

Všechna utkání 29. kola Gambrinus ligy viděli i reportéři Radiožurnálu

Ale vedoucí tým tabulky si žádný drtivý tlak nevypracoval, naopak Řepka měl velké problémy s rychlým Keričem. Po změně stran měly oba týmy výborné příležitosti, na liberecké straně pálil přímo do Kozáčika Kerič, za letenské netrefil branku Žofčák.

Kušnír nedal penaltu

V 66. minutě centroval z levé strany Pamič, míč spadl na ruku Vulina a rozhodčí Královec nařídil penaltu. Kušnír ji ale napálil po zemi přímo do místa, kam se natáhl Hauzr.

Vedení strhli na svou stranu liberečtí. Kerič přišel na vápně o míč, který se odrazil přímo do běhu Petra Papouška. Někdejší záložník Sparty zamířil přesně k pravé tyči.

Hned z protiútoku ale bylo srovnáno, Wilfried posunul míč na Kucku a ten ,,bodlem" překvapil domácího brankáře. V závěru se letenští mohli dočkat všech bodů, ale Kucka z úhlu trefil jen nohy bránících hráčů.

Branky: 8. Vulin, 76. Papoušek - 14. a 77. Kucka. Rozhodčí: Královec - Filípek, Hojsík. ŽK: Bosančič - Kušnír. Diváci: 7625.

FC Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 2:2 (1:1)

Stejně jako Liberec ani ,,o čest" hrající Mladá Boleslav nic nevzdala, přesto ji domácí v úvodu zatlačili. Z náporu vytěžili i branku, kdy pokus Vydry dokopl téměř z brankové čáry do sítě Mičola.

Ale domácí hrající bez stopera Bolfa záhy přišli kvůli zranění o Neuwirtha a Středočeši problémů v obranné řadě využili. Procházka přesně přihrál Chramostovi, který lehce prodloužil až do sítě.

Baník sice soupeře zatlačil a po pádu Mičoly v pokutovém území se dostal díky tvrdé ráně Nevese z pokutového kopu do vedení. Ale v závěru duelu Ostrava na soupeře při vedení zapomněla, Mendy po straně utekl, přihrál Táborskému, který překonal v posledních sekundách základní hrací doby Baránka.

Branky: 6. Mičola, 63. Neves z penalty - 38. Chramosta, 90. Táborský. Rozhodčí: Paták - Lhoták, Moláček. ŽK: Neves - Kalina, Rolko, Fabián, Šeda, Táborský. Diváci: 10.090.

Slavia Praha - Baumit Jablonec 0:3 (0:2)

Po poháru si Severočeši poradili se sešívanými i v lize. První branku dal v 26. minutě po centru Jarolíma Pekhart, na druhé straně se neprosadil Grajciar. Ještě do poločasu přidal Jablonec druhou branku, když po Loučkově přesném pasu běžel sám na Vaniaka Jarolím a s přehledem proměnil.

Nejaktivnějším domácím fotbalistou byl Grajciar, ale v 73. minutě trefil jen Špita a v 82. tyč. Hosté si výhru pojistili Lafatovou střelou z otočky. Díky zaváhání předních celků může po posledním kole slavit titul i Jablonec. Potřeboval by k tomu ale porazit České Budějovice a nanejvýš remízu Sparty s Teplicemi a Baníkuv Příbrami.

Branky: 26. Pekhart, 39. Jarolím, 75. Lafata. Rozhodčí: Damková - Kordula, Večeřa. ŽK: Hubáček, Krajčík - Loučka, Kovařík, Jarolím, Drsek. Diváci: 4605.

FK Teplice - Sigma Olomouc 1:1 (1:1)

Domácí s vidinou malé šanci na titul začali aktivně, ale po půlhodině hry dostali gól. Nad ofsajdovou pastívyzrál Navrátila tváří v tvář Slavíkovi se nemýlil. V závěru poločasu utekl Vondrášek, Škerle ho v pokutovém území poslal k zemi a dostal červenou. Následnou penaltu proměnil ranou do horního rohu Vachoušek.

Z následného tlaku domácích ale už branka nepadla, najblíže jí byl Vondrášek, který zakončil do břevna. Teplice tím pádem přišly o šanci na titul, pro konečné třetí místo by musely v posledním kole vyhrát na Spartě a doufat ve ztrátu Jablonce.

Branky: 44. Vachoušek z pen. - 31. Navrátil. Rozhodčí: Mikel - Mencl, Teuber. ČK: 44. Škerle (Olomouc). ŽK: Došek - Bajer, Škerle. Diváci: 3940.

sportovní reportéři Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít