Ve finále se utkáme my s Nizozemci, věří německý "Císař" Franz Beckenbauer

Ve velkém sále společenského centra v Sandtonu, v nejbohatší městské části Johannesburgu, přibyla další olejomalba s tématikou šampionátu. Zdejší umělci Paul Junior Kasemwana, Espoir Kenedy a Kevin Kayembe právě dokončili obraz, na kterém jsou čtyři fotbalisté ze čtyř zemí, jinak také semifinalisté mistrovství světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kdo vyhraje titul? | Foto: Jaroslav Plašil

Už ve čtvrtek ráno budou malíři znovu namáčet štětce do barvy a bývalý německý obránce a trenér Franz Beckenbauer věří, že budou používat hlavně bílou a černou, které převládají na německých dresech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Franz Beckenbauer srovnává německé týmy z let 1990 a 2010

"Musím se podívat 20 let zpátky, abych mohl najít podobně silný dojem, jaký teď mám ze hry německého týmu. Možná to bylo právě na Mistrovství světa v Itálii v roce 1990, kde Němci naposledy vyhráli šampionát. Právě tam zřejmě hráli v takovém stylu jako teď," přihřál si trochu svou polívku Franz Beckenbauer, který právě v roce 1990 Němce jako trenér k mistrovskému titulu dovedl.

Jako před dvaceti lety?

Němci tehdy hráli senzačně ve skupině. Hned v úvodním duelu rozstříleli tehdy silnou Jugoslávii 4:1, ale po osmifinálové výhře nad Nizozemskem 2:1 přišly tři upachtěné výhry za sebou. Vzpomínáte?

Diskutabilní penalta ve čtvrtfinálovém duelu v Miláně s tehdejším Československem a hubená výhra 1:0, semifinálový postup na pokutové kopy s v té činnosti tradičně kolabující Anglií v Turíně. A závěrečný finálový zápas v Římě s Argentinou, který odborníci v té době označili za nejnudnější závěrečné utkání všech dob, to byla opět stejná písnička, tedy těsné vítězství 1:0 z přísně nařízené jedenáctky.

A tedy nic, co by připomínalo zdejší tažení Němců, kteří svým soupeřům ve vyřazovací části nastříleli každému po čtyřech brankách. Ostatně i Franz Beckenbauer přiznává, že se teď na hru svěřenců Joachima Löwa moc rád dívá.

"Španělé jsou těžším soupeřem než Anglie a Argentina"

"Je to fantastické. Je to krásné sledovat výkony týmu, dosud tady odvádí excelentní práci. Ale pokud jde o metu 'vyhrát mistrovství světa', ještě jsou tady dva hodně těžké zápasy. A Španělé jsou myslím mnohem těžším soupeřem než byli Angličané a Argentinci," dodává Franz Beckenbauer.

Přesto ovšem věří ve finálový zápas Německo-Nizozemsko. Alespoň takový byl jeho tip před semifinálovými zápasy, ve kterých se ve středu v Durbanu utkají fotbalisté Německa a Španělska a už dnes večer si o postup do finále zahrají Uruguay a Nizozemsko.

"Nizozemci jsou teď na tom určitě psychicky moc dobře, poté, co vyřadili Brazilce, největší favority turnaje. Samozřejmě to bude jiný zápas, ale já myslím, že to Holanďané zvládnou," uzavírá "Císař" Franz Beckenbauer.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme