Boleslav ladí formu před baráží, porazila Spartu

Před prachbídnou kulisou 640 diváků porazili hokejisté Mladé Boleslavy výrazně omlazenou pražskou Spartu 3:1 v předehrávaném 12. kole extraligového play-out. V posledním domácím utkání na vlastním ledě brněnská Kometa se rozloučila se svými fanoušky výhrou 5:4 nad Kladnem.

BK Mladá Boleslav - logo

BK Mladá Boleslav - logo | Foto: BK Mladá Boleslav

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Středočeši se proti sparťanské juniorce pořádně natrápili. Už ve 33. vteřině zápasu prostřelila mladoboleslavského gólmana Schwarze s 33 na dresu, hostující 33. tedy útočník Přibyl. Stav srovnal až v polovině zápasu Hrdel.

V posledním dějství rozhodli o svém vítězství hokejisté Mladé Boleslavi díky dvěma góly po přesilových hrách. Bruslařský klub si tak kolo před koncem skupiny o udržení spravil chuť a náladu před souboji s Ústím nad Labem v baráži, která startuje 6. dubna.

Branky a nahrávky: 30. Hrdel (Macho, Bahenský), 41. Chaloupka (Žabka), 49. Bahenský (Macho, Hrdel) - 1. Přibyl (Výborný, Ton). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Bejček, Charvát. Vyloučení: 5:6, navíc Žabka (M. Boleslav) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 640

Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Žabka, Chaloupka, Lehikoinen, Benda, Macháček, Dudáš - Pabiška, Štefanka, Boháč - Vrbata, Plodek, Jiránek - Bahenský, Hrdel, Macho - Lenc, Tvrdík, Matějovský. Trenéři: Jeřábek a Hiadlovský
Sparta Praha: Sedláček - Veselý, Husák, Sobotka, Švaříček, Jakub Kolář, Zacpálek, Žovinec, Macholda - Ton, D. Výborný, Přibyl - Žálčík, Pacovský, Hromas - Kafka, Rubeš, S. Treille - Sovík, Bartánus, Tůma. Trenéři: M. Hořava a Rulík

HC Kometa Brno - HC Vagnerplast Kladno 5:4 (2:2, 1:1, 2:1)

O vítězi se v hale Rondo rozhodovalo také až v poslední třetině, kdy domácí nejprve promarnili 62 vteřin dlouho přesilovku pět na tři, ale pak dvěma góly převážily misky vah na svou stranu. Největší zásluhu na tom měl Slovák Balej, který v utkání zaznamenal branku a dvě asistence.

Naopak nervy na uzdě neudržel jeho spoluhráč zadák Malec, který byl už po třech minutách vyloučen na deset minut a do konce utkání za slovní útok na rozhodčí po úvodní obdržené brance. O pouhých dvacet sekund později prořídli i kladenští, extraligová premiéra zhořkla Strnadovi, který byl po hrubém faulu vyloučen na pět minut a do konce utkání.

Pro kouče domácích Ladislava Lubinu to bylo poslendí utkání na lavičce Komety v hale Rondo. Vedení klubu s ním neprodlouží smlouvu, která mu vyprší koncem dubna. Jméno nového trenéra odtajní brněnští v příštím týdnu. V kuloárech se spekuluje o Zdeňku Venerovi, který skončil ve Zlíně.

Branky a nahrávky: 5. Erat (Polodna, R. Procházka), 6. Balej (R. Stehlík), 37. Jakub Svoboda (Balej, Ostrčil), 49. Meidl (Balej), 54. R. Procházka (Erat) - 3. Piskáček (Stieler, M. Látal), 8. Hovorka, 29. Kužel (Hovorka, Stieler), 57. Kužel (Šmach, Hovorka). Rozhodčí: Šír, Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 1:4, navíc Malec 10 min. a do konce utkání - Strnad 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2840

Brno: Hovi - Malec, Ostrčil, Bičánek, Šenkeřík, Stehlík, Houdek, Dlapa - Jakub Svoboda, Meidl, Balej - Erat, R. Procházka, Polodna - Jankovič, Křivohlávek, Švaňhal - O. Stehlík. Trenéři: Lubina a Číhal
Kladno: Cikánek - Mrázek, Šmach, Kužel, Piskáček, D. Růžička, Mnacjan - Valský, Smoleňák, Dalecký - Látal, Stieler, Eberle - Hovorka, Knotek, Strnad. Trenéři: Tatíček a Kopecký

Tabulka:

1.HC Kometa Brno 86 b.
2.HC Sparta Praha 69
3.HC Vagnerplast Kladno 56
4.BK Mladá Boleslav 48
Poznámka: Mladé Boleslavi bylo odečteno 22 a Kladnu 6 bodů za neoprávněný start hráčů

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít