Češi vstoupili do Švédských hokejových her porážkou 1:6 s domácími

Českým hokejistů úvodní zápas ve Stockholmu nevyšel, od Tří korunek dostali v každé třetině dva góly, sami vstřelili jediný.

Petr Průcha oslavuje gól do švédské sítě

Petr Průcha oslavuje gól do švédské sítě | Zdroj: ČTK

Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika byli v úvodu utkání aktivnější, doplatili ale hned na svůj první faul. Kašparovo držení potrestal po 13 sekundách přesilové hry Persson tečí Johanssonovy střely od modré.

Poté si vytvořili Švédové tlak, ale prosadili se naopak Češi. V rychlém protiútoku našel obránce Jakub Nakládal před poloprázdnou brankou Petra Průchu, který tak oslavil svůj návrat do reprezentace po šesti letech.

Ještě před první sirénou se ale domácí do vedení vrátili. Pomohl jim k tomu kuriózní gól Petraska. Jeho pokus vyrazil Štěpánek vysoko nad sebe, ztratil ho z dohledu a vzápětí si ho bruslí srazil do branky.

Ve druhé třetině náskok Tre kronor narostl na 4:1. Švédi se dvakrát prosadili při nestejném počtu hráčů na ledě. Nejdříve udeřil Axelsson při vlastním oslabení, poté se trefil z dorážky Tjärnqvist při signalizované přesilovce domácích.

I v závěrečné dvacetiminutovce se Švédové radovali dvakrát. Už po třinácti sekundách vsítil branku Nordgren, nadvládu domácích potvrdil v 57. minutě po další chybě obrany svým druhým gólem v zápase Axelsson.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít