ELH: Mountfield stíhá Spartu, Vítkovice loupily v Pardubicích, Liberec v Kladně

Po reprezentační pauze znovu zavítali hokejoví fanoušci na extraligové stadiony, kde mužstva v rámci 19. kola bojovala o další důležité body do tabulky. Hradec Králové dokázal ve středečním utkání v Litvínově zvítězit 3:2 v prodloužení, z výhry na hřišti soupeře se radují také Vítkovice, Plzeň a Liberec. Hořkost porážky naopak po pěti týdnech poznává vedoucí Sparta. Premiéru na lavičce Chomutova zažil v zápase se Slavií trenér Josef Turek.

Litvínovksý Ondřej Jurčík (vlevo) a Martin Pláněk z Hradce Králové během utkání 19. kola Tipsport extraligy | Zdroj: ČTK

V duelu Litvínova s Hradcem Králové byli v úvodních minutách aktivnější hosté, kteří několikrát prověřili pozornost domácího gólmana Francouze. Ten poprvé kapituloval v 7. minutě po Podlešákově přesné trefě z prostoru mezi kruhy. Litvínovští fanoušci ale netruchlili kvůli inkasované brance do sítě svých oblíbenců dlouho a už za 26 sekund hry oslavovali po Lukešově brance vyrovnání.

Za stavu 1:1 začaly oba celky důkladněji bránit, a tak se na další góly čekalo do druhé dvacetiminutovky. V té se pro změnu dostali do vedení domácí, když po trefě Šlégra skóroval další účastník olympijského turnaje v Naganu Martin Ručinský.

Ani prostřední část hry však neměla vítěze, vyrovnání na 2:2 zařídil v polovině zápasu přesilovkovým gólem Šimánek. Nerozhodný stav vydržel na litvínovském stadionu až do konce základní hrací doby, o vítězi tak rozhodlo prodloužení. V něm Hradci zajistil šestou výhru v řadě na ledě soupeře Lukáš Květoň.

Vítězství Vítkovic

Pardubice sice otevřely v domácím utkání s Vítkovicemi skóre už po 46 sekundách hry, Noskův brzký gól byl ale jediným střeleckým úspěchem Východočechů. A to na vítězství nestačilo, Moravané totiž ještě v první periodě vyrovnali brankou Szturce.

Ve 23. minutě poslal Vandas hosty dokonce do vedení, které mohlo být ještě výraznější v závěru prostřední části hry, aktivní Szturc ale nařízený samostatný nájezd neproměnil. S blížícím se koncem zápasu se Pardubice hnaly za vyrovnáním, Vítkovičtí se ale úspěšně bránili, v početní výhodě navíc přidal třetí trefu svého mužstva Huna.

Stav 3:1 ve prospěch hostů svítil na výsledkové tabuli také při zaznění závěrečné sirény, Vítkovice se tak v tabulce dostávají na osmé místo právě před svého dnešního soupeře.

Zlín nestačil na Brno

Brněnská Kometa dokázala i po 19. kole udržet třetí příčku ligové tabulky, první třetina vzájemného zápasu se Zlínem ale nenapovídala následnému úspěchu domácího výběru. Hosté byli v první třetině permanentním návštěvníkem brněnského obranného pásma, v největší šanci ale Sedláček nastřelil pouze tyč.

Až v dalším průběhu zápasu se hra vyrovnala, a tak nakonec nabylo až tak velkým překvapením, když Němec otevřel skóre a zajistil Kometě vedení. Vstřelená branka svěřencům kouče Kýhose prospěla také herně, přesto dokázali Zlínští díky Marušákovi vyrovnat na 1:1 a zadělat tím na drama.

Brno však zareagovalo na inkasovaný gól nejlepším možným způsobem a velice brzy znovu uzmulo vedení pro sebe. Hruškův gól na 2:1 se později ukázal být vítězným, skóre v závěru klání pečetil trefou do prázdné branky Leoš Čermák.

Melicherčík znovu bezchybný

Už druhý zápas v řadě nedokázali extraligoví střelci překonat libereckého brankáře Marcela Melicherčíka. Před reprezentační pauzou vychytal slovenský gólman brněnskou Kometu, dnes předvedl bezchybný výkon v Kladně.

Nula v kolonce inkasovaných branek znamená v kombinaci se třemi góly v síti Rytířů vcelku jasné vítězství Bílých Tygrů. V jejich dresu rozšířili své gólové statistiky Urban, Výtisk a Nedvěd, a tak si Severočeši zaslouženě odváží tři body.

Vítězstvím na ledě soupeře se po reprezentační pauze vrátili do Tipsport extraligy hokejisté Plzně. Bezgólový stav vydržel v utkání mezi Indiány a domácími Karlovými Vary až do druhé třetiny, než se po střele Lva prosadil Pavel Kašpařík.

Hráči Energie se v dalších minutách zápasu zlepšili a dobrý herní projev si přenesli také do začátku závěrečné periody, kdy vyrovnal útočník Pohl. Jeho branka ale Karlovým Varům v západočeském derby body nezajistila, šest minut před koncem totiž rozhodl o výhře obhájců titulu Sýkora.

Chomutov s novým trenérem

S novým trenérem Josefem Turkem přijeli hokejisté posledního Chomutova do O2 arény, kde v souboji se Slavií rozhodně nepotvrzovali roli ligového otloukánka. V zápase se Piráti třikrát dostali do vedení, Slavia pokaždé dokázala vyrovnat.

V polovině třetí třetiny vstřelil Poletín čtvrtý gól ‘sešívaných‘, hosté ale dokázali 21 sekund před vypršením základní hrací doby vyrovnat gólem zkušeného Davida Hrušky. Víc než bod však Chomutov z utkání nevytěžil, v prodloužení rozhodl o výhře Pražanů 5:4 v početní výhodě skórující Bednář.

Vedoucí Sparta útočila na ledě Třince už na desáté vítězství v řadě, prodloužení úspěšné série se ale nakonec extraligový lídr nedočkal. Skóre zápasu sice v oslabení otevřel sparťan Pech, ve druhé třetině ale vyrovnal Květoň.

Také na Rolinkův gól dokázali Oceláři reagovat, když na 2:2 vyrovnal Polanský. Vyrovnané utkání dospělo nejprve do prodloužení, následně dokonce do samostatných nájezdů. V nich skončila vítězná série Pražanů, kteří v předchozích osmi duelech nenašli přemožitele. O tom, že se jím ve středu stanou Třinečtí, rozhodl dvěma proměněnými nájezdy Jiří Polanský. Zkušený útočník se tak stal hlavní hvězdou Moravanů.

19. kolo hokejové extraligy:

HC Verva Litvínov - Mountfield Hradec Králové 2:3 v prodloužení (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Lukeš (Hübl), 24. Ručinský (Šlégr, Hübl) - 7. Podlešák (Švagrovský, Knotek), 31. Šimánek (Kudrna, Mertl), 63. L. Květoň (Vydarevý, Škoda). Rozhodčí: Lacina, Hodek - Jindra, Skopal. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:2. Diváci: 3250.

HC Kometa Brno - PSG Zlín 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 22. Němec (T. Svoboda), 50. J. Hruška (Jan Hanzlík, Burian), 59. Čermák - 47. Marušák (Honejsek, F. Čech). Rozhodčí: Mikula, Šír - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:8, navíc Koreis - Zámorský oba 10 min. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno).

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Vítkovice Steel 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. T. Nosek (Kousal) - 9. Szturc (M. Hlinka), 24. Vandas (Kucsera), 42. Huna (Roman, Svačina). Rozhodčí: Šindler, Fraňo - Frodl, Charvát. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 7109.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 43. Pohl (Zaťovič, Bičánek) - 27. Kašpařík (Lev, Frolo), 54. T. Sýkora. Rozhodčí: Čech, Jeřábek - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 4620.

Rytíři Kladno - Bílí Tygři Liberec 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 29. Urban (P. Nedvěd, Hunkes), 36. Výtisk (Víšek, Bulík), 59. P. Nedvěd (Bartek, Víšek). Rozhodčí: Kalivoda, Wagner - Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. Diváci: 2607.

HC Slavia Praha - Piráti Chomutov 5:4 v prodloužení (2:3, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Skokan (Tomica), 16. Krenželok (Bednář, Micka), 32. Poletín (T. Doležal, Wharton), 50. V. Růžička ml. (Sklenář, Žejdl), 63. Bednář (Valach, Kadlec) - 7. Račuk (O. Kaše), 14. D. Hruška (Kubinčák), 20. Jaroslav Svoboda, 60. D. Hruška (Divíšek, Bartečko). Rozhodčí: Pavlovič, Polák - Flégl, Štofa. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:3. Diváci: 3071.

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 23. D. Květoň (Roth, Varaďa), 45. Polanský (Adamský), rozhodující nájezd Polanský - 18. Kumstát (Pech), 24. Rolinek (Piskáček). Rozhodčí: Hradil, Hrubý - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7, navíc J. Hlinka (Sparta) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3160.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít