Fanoušci buráceli nadšením. Po zápase s Norskem je vše zapomenuto

Ještě před několika dny nevzbuzoval hokejový šampionát mezi českými fanoušky skoro žádné emoce, a když už ano, tak spíše negativní. Nevalné výkony české reprezentace nikoho nenadchly. Po drtivém vítězství nad Norskem je ale všechno odpuštěno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejoví fanoušci v Riegrových sadech, utkaní mistrovství světa Česká republika Norsko | Foto: Filip Jandourek

Zklamání, smutek, posměšky, nadávky, rozčarování i nezájem. Takové emoce dosud vzbuzovaly výkony české reprezentace na hokejovém mistrovství světa.

Zápas s Norskem si ale fanoušci náležitě vychutnali. Výkon české reprezentace nadchl dokonce i cizince.

„Když vidím něco takového, tak to je paráda,“ říká nadšeně Alex z Kostariky, který žije v Česku. „Nikdy jsem nic takového neviděl,“ dodává.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mezi fanoušky oslavující vítězství nad Norskem vyrazil redaktor ČRo Martin Karlík.

Zachránili se na poslední chvíli, doplňuje ho mladá fanynka. „7:0 po těch výsledcích je úplný šok,“ raduje se žena.

Restaurace, kam řada lidí vyrazila na zápas, burácely nadšením při každém gólu. Skeptiků, kteří předpokládali, že se Češi už dál neprobojují, bylo sice hodně, někteří však svému týmu věřili i přes dosavadní potíže.

„Já jsem to tak trochu čekal, přiznám se. Přece jen přijeli Plekanec, Židlický a museli. Věřil jsem, že to takhle dopadne,“ raduje se jeden z optimistických fanoušků.

Porážce Švýcarů, s nimiž Češi hrají ve čtvrtek, věří. Oba týmy se proti sobě postavily už v základní skupině, česká reprezentace ale utrpěla porážku. „Ten tým má na to, aby je relativně v klidu porazil,“ dodává muž, který českým hokejistům neochvějně věří.

Nejsme v euforii, čtvrtfinále bude strašně těžké, tuší Plekanec

Číst článek

Zdaleka ne všichni zamířili na zápas do restaurací. Například v Přibyslavi u Havlíčkova Brodu ho sledovali i v tamní zahrádkářské kolonii.

„Je to skvělá atmosféra tady, my se tady scházíme skoro pravidelně na zápasy fotbalové a hokejové. Je to lepší než v hospodě. Užíváme si to suprově, a když je počasí, tak si i nahodíme u toho rybičky,“ popisuje Petr.

Na čtvrtfinále se nejspíš s kamarády sejde na stejném místě. Zda se bude radovat tak jako dnes, se však teprve uvidí.

Martin Karlík, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme