Hokejisté Slavie popáté v řadě padli, Hradec předvedl obrat a zvítězil v Liberci

Hokejisté Karlových Varů porazili v 11. kole Tipsport extraligy celek pražské Slavie 4:2. Sešívaní tak navázali na páteční debakl v derby se Spartou a připisují si pátou prohru v řadě. V dalších utkáních přehrál Třinec extraligového lídra z Pardubic, Hradec Králové předvedl senzační obrat v Liberci.

Utkání 12. kola hokejové extraligy: HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha, 13. října v Karlových Varech. Domácí hráči se radují z gólu. | Zdroj: ČTK

Slavia sice v utkání v Karlových Varech podala lepší výkon v porovnání s minulým zápasem se Spartou, na body to však znovu nestačilo. První třetinu nedělního klání ovládla Energie, kterou mohl po pár vteřinách hry dostat do vedení Zaťovič, s nařízeným tretsným střílením si ale poradit nedokázal.

Domácí hokejisty nemusela nevyužitá šance dlouho mrzet, zanedlouho už totiž po střele Koblasy brankář Pražanů Furch inkasoval. Ještě větší radost v ochozech karlovarského stadionu zavládla v 15. minutě, kdy vedení Západočechů navýšil Vachovec.

00:00 / 00:00

Reportér Tomáš Lörincz rekapituluje duel mezi Karlovými Vary a Slavií

Svěřenci Vladimíra Růžičky zdramatizovali vývoj zápasu ve druhé periodě, když se trefil Bednář. Góly Zuckera a Vlacha ze třetí třetiny ale vrátily domácím jistotu a také napověděly, kdo z duelu vyjde vítězně. Slávisté dokázali v poslední minutě pouze korigovat, výhru 4:2 už si ale Karlovy Vary vzít nenechaly.

Třinec bodově dotáhl Pardubice

Do Třince zavítali v rámci 12. kola průběžně vedoucí Pardubice, v utkání proti moravskému celku ale tvrdě narazily. Domácí se v první třetině dostali po brankách Matuše a Adamského do dvoubrankového vedení, které v prostřední části ještě navýšil Polanský.

Východočechům se v utkání nedařilo překonat brankáře Hrubce a nula v kolonce pardubických gólů svítila také po závěrečné siréně. Třinec už sice další branky nepřidal, přesto se raduje z vítězství 3:0. Tým trenéra Kalouse se navíc bodově dotáhl právě na svého dnešního soupeře a pouze kvůli horšímu skóre figuruje na druhé příčce.

Nevídaný obrat Hradce

Gólových hodů si užívali diváci, kteří přišli v Liberci na souboj Bílých Tygrů s hradeckým Mountfieldem. Nebývalých sedm branek nabídla už první třetina. Po střele Čakajíka otevřel skóre Bulík, na 2:0 individuální akcí v oslabení zvýšil Vampola. Další liberecký gól vsítil Bartek, čímž skončilo nedělní účinkování brankáře Kántora. Toho v hostující bráně nahradil Kacetl.

Hradečtí vzápětí snížili, trefy Urbana a Vampoly však znamenaly další navýšení domácího vedení. Mountfield do přestávky pouze snížil na 2:5, a tak se zdálo, že Bílí Tygři kráčí za vítězstvím. To hned v úvodu druhé třetiny potvrdil znovu skórující Vampola, od té doby už ale v zápase vládl Hradec.

Hokejisté Hradce Králové se radují z rozhodující branky v extraligovém utkání na ledě Liberce | Foto: ČTK

Branky Kudrny se Škodou dostaly hosty na dostřel dvou branek. A když se v 53. minutě prosadil Suja, bylo jasné, že Liberec ještě bude muset o výhru tvrdě bojovat. Myšlenky Severočechů na zisk tří bodů ale vzaly za své při hostující power-play, kdy zařídil vyrovnání Šimánek.

Průběhem zápasu zaskočení Bílí Tygři nakonec berou z duelu s Hradcem pouze bod. V prodloužení dokonal senzační obrat Východočechů Květoň, který zajistil hradecký posun tabulkou až na čtvrté místo.

Vítkovice loupily v Litvínově

Hokejisté Litvínova prochází výsledkovou krizí, změnit to chtěl poslední celek extraligy domácím utkáním s Vítkovicemi. Ty sice v 10. minutě jako první inkasovaly, v dalších minutách zápasu ale gólman Málek nemusel lovit puk ze své brány ani jednou.

To by Litvínovským stačilo alespoň na bod jen v případě, že by se hokejová klání hrála pouze na dvě třetiny. Po 40 minutách totiž bylo skóre nerozhodné 1:1, poslední třetina ovšem k nelibosti domácích příznivců jednoznačně rozhodla o vítězství Vítkovic.

Do vedení se ostravský celek dostal díky Barinkovi ve 49. minutě, další zásahy Huny s Húževkou poté udělaly z dlouho vyrovnaného souboje vcelku jednoznačné utkání. Vítkovice tak zvítězily v Litvínově 4:1 a ještě umocnily jeho extraligové trápení.

Plzeň porazila Chomutov

Jen o bod lépe než Litvínov je na tom v tabulce Chomutov, který ve 12. kole také nedokázal vylepšit své postavení. V utkání v Plzni prohrávali Piráti po 25 minutách 0:2, až přesilovkou gól Luboše Bartečka vrátil hosty do zápasu.

Jenže v úvodu závěrečné dvacetiminutovky prostřelil brankáře Hanuljaka Duda, a tak byl výsledkový rozdíl znovu dvoubrankový. Chomutovští sice ještě jednou snížili, více góly, než kterým byla Balejova trefa, už se ale na západě Čech prezentovat nedokázali. Také proto se Plzeň po výhře 3:2 raduje ze zisku tří bodů.

Kladno proti Brnu vítězně

V posledním souboji v rámci 11. kola Tipsport extraligy přivítalo Kladno celek Brna. V utkání se do útoku více tlačili hosté, góly ale dávali domácí. Velice důležitý byl pro výsledek moment za stavu 2:1 pro Kladenské, kdy Patera uzemnil soupeře dvěma přesnými trefami.

V dalším průběhu už středočeské mužstvo podpořeno výborně chytajícím Cháberou převzalo režii zápasu do svých rukou a nakonec porazilo Kometu Brno 5:1.

12. kolo hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. Koblasa (Roman Vlach, J. Doležal), 15. Vachovec (Hovorka, Bičánek), 49. Zucker (Vachovec, Dlouhý), 57. Roman Vlach (Balán) - 25. Sklenář (Bednář), 60. Valach (Micka). Rozhodčí: Pešina, Lacina - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 3822.

HC Oceláři Třinec - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Matuš (Ostřížek), 19. Adamský (Polanský, Gorškov), 34. Polanský (Roth, Linhart). Rozhodčí: Hradil, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8, navíc T. Zohorna (Pardubice) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 4055.

Bílí Tygři Liberec - Mountfield Hradec Králové 6:7 v prodl. (5:2, 1:2, 0:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Bulík (Čakajík, Vampola), 7. Vampola (Čutta), 10. Bartek, 14. Urban (P. Nedvěd), 16. Vampola (Bartek, P. Nedvěd), 28. Bulíř (Vampola, Filippi) - 12. Mertl (Harant, Kudrna), 20. Červený (Škoda, Ptáček), 32. Kudrna (Harant, Mertl), 40. Škoda (Červený), 53. Suja (Škoda, Červený), 60. Šimánek (Kudrna, L. Květoň), 62. L. Květoň (Frühauf, Ptáček). Rozhodčí: Bauer (Něm.), A. Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 4454.

HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Steel 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 10. J. Černý (Gula, Sklenička) - 36. Húževka (Burger, J. Káňa I), 49. Barinka (Stehlík, Húževka), 53. Huna, 58. Húževka (Burger). Rozhodčí: Homola, Pavlovič - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:6., Využití: 0:2. Diváci: 3650.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branka a nahrávka: 2. T. Sýkora (Slovák), 25. Lev (J. Sýkora), 41. Duda (Hanzlík, Vlasák) - 27. Bartečko (Divíšek, D. Hruška), 50. Balej (Hřebejk). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 4710.

Rytíři Kladno - HC Kometa Brno 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Tenkrát (Patera, Kuchler), 20. S. Treille (Rudovský, T. Kaberle), 39. Patera (Tenkrát, David Růžička), 40. Patera (T. Kaberle), 51. S. Treille (Dragoun) - 27. T. Svoboda (Němec, Kempný). Rozhodčí: Hribik, Kalivoda - Charvát, Frodl. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváci: 2592.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít