Hokejové play-out skončilo. Karlovy Vary do baráže doprovodí Litvínov

Závěrečné kolo play-out hokejové Tipsport extraligy rozhodlo o posledním účastníkovi baráže. Podle předpokladů se jím stali hokejisté Litvínova, kterým dnes nestačilo ani vítězství ve Vítkovicích. Pardubice totiž porazily Karlovy Vary a díky tomu udržely náskok nad Vervou.

HC Dynamo Pardubice

HC Dynamo Pardubice | Zdroj: ČTK

Pardubice měly před posledními zápasy play-out o jeden bod více než Litvínov, který se v tabulce pohyboval na třetí pozici znamenající účast v baráži.

Vzhledem k lepší vzájemné bilanci Východočechů byla matematika jasná – Pardubicím dnes stačilo jakkoliv vyhrát.

To se hráčům Dynama v dnešní bitvě proti Karlovým Varům podařilo, ale cesta za vítězstvím 4:2 nebyla zcela přímočará.

Pardubice se sice díky gólu Sýkory ze čtvrté minuty ujaly rychlého vedení, ale Karlovarští v rozmezí 8. až 14. minuty otočili vývoj skóre.

Vedení Západočechů však netrvalo dlouho, když Redenbach v 16. minutě po spolupráci s Marcinkem srovnal na 2:2.

Ve druhé třetině pak Pardubice udělaly definitivní krok k záchraně v nejvyšší soutěži poté, co dvěma góly strhly vedení na svou stranu, a to posléze udržely až do konce střetnutí.

Vítězný gól měl na svědomí Orsava, který z dorážky využil další přesilovou hru Východočechů. Pojistku pak o tři minuty při vlastním oslabení přidal Kaut, jenž zakončil pohlednou akci domácích.

V souběžně hraném utkání Litvínov potřeboval k odvrácení baráže zvítězit ve Vítkovicích, což se obhájcům mistrovského titulu sice podařilo, ale vzhledem k výsledku duelu v Pardubicích, tato výhra už nic neřešila.

Na hořké výhře 4:2 Vervy se dvěma góly podílel Lukeš, který se trefil dvakrát v průběhu druhé třetiny, po níž platil stav 2:2.

Rozhodující gól vstřelil ve 49. minutě utkání Hanzl, jemuž při této akci asistoval i dnes čtyřbodový Duda.

Litvínov bude v baráži o extraligovou příslušnost bojovat s Karlovými Vary a semifinalisty první ligy - Jihlavou a Slavii.

6. kolo skupiny o umístění v hokejové extralize:

HC Vítkovice Steel - HC Verva Litvínov 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 28. Olesz (Hovorka, Čerešňák), 36. Kovář (Illéš, Hovorka) - 24. Lukeš (Hanzl, Duda), 30. Lukeš (Duda, Hanzl), 49. Hanzl (Lukeš, Duda), 57. Piroš (Duda, Lukeš). Rozhodčí: Hejduk, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. Diváci: 5073.

HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (2:2, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. P. Sýkora (Redenbach, Marcinko), 16. Redenbach (Marcinko), 27. Orsava (Moňa), 30. Kaut (Rolinek, Ščotka) - 8. T. Rachůnek (Skuhravý, Bičánek), 14. Huna (T. Rohan, M. Rohan). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Bláha, Špůr. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 10.194 (vyprodáno).

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít