Kladno - Karlovy Vary. Bitva o chvost extraligové tabulky

Kladno a Karlovy Vary - to jsou dva týmy, které zatím figurují v tabulce hokejové Tipsport extraligy na nejspodnějších příčkách. Jejich předehrávané utkání 6-tého kola dá tedy odpověď na otázku, který z těchto celků se přiblíží unikajícímu extraligovému "pelotonu".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci HC Kladno | Foto: HC Rabat Kladno

Tipovat favorita pro dnešní zápas není vůbec jednoduché - i s ohledem na to, že nejvyšší domácí soutěž nabízí lecjaké nečekané zápletky. A platilo to i v minulých dnech.

Tak třeba slávisté doma prohráli s Vítkovicemi, ale den poté, aniž by je poznamenala únava, dokázali zvítězit v Liberci. Nebo Pardubice - ty přivezly velmi cenné body z Třince a zpod Ještědu, ale ztroskotaly v Litvínově a včera na vlastním ledě přenechaly body trápícímu se Zlínu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kladno vs. Vary - Bitva o chvost tabulky

Cíl? Poprvé vyhrát

Jisté je to, že Kladno má teď velmi složitou roli. Čeká na první vyhraný zápas, na svém kontě má jediný bodík a navíc - na rozdíl od svého dnešního soupeře - také postrádá několik zraněných hráčů.

„Není to příjemná situace, ale takový je život. Mě drží nad vodou, že ti kluci chtějí,“ komentuje nepovedený začátek sezóny kladenský trenér Ota Vejvoda. Snaží se být za dané situace přísnější nebo naopak sází na sílu vlídného slova?

„Já bych se spíše klonil k té druhé variantě,“ upřesňuje Vejvoda.

Kouč jako demokrat

Ani karlovarský trenér Antonín Stavjaňa se netváří jako muž, před kterým by se hráči po každém prohraném utkání chtěli pokud možno schovávat.

„Já jsem spíše demokrat. Říkám, že hráčům je potřeba dát určitou důvěru, ale samozřejmě jsou momenty, kdy je důležité na ně zatlačit. Takže od všeho něco,“ říká Stavjaňa.

Po Kometě optimismus

Západočeši si teď mohou dodávat optimismu vzpomínkou na nedělní hokejovou idylku v Brně. Tak už jsme se herně našli - a když to klaplo proti Kometě, proč ne dnes na Kladně?Kapitán týmu Václav Skuhravý ale nabádá.

„Musíme to hodit za hlavu, nesmíme nad tím tolik přemýšlet a hlavně musíme začít s pokorou.“

S pokorou, kterou je ale zapotřebí kombinovat s herní disciplínou i nezbytnou porcí zdravé hokejové drzosti. To je rovnice, která platí pro každé utkání a pro každý tým. Duel Kladno-Karlovy Vary začíná v 18,10.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme