Plzeň neudržela vedení a s Třincem prohrála 2:3 v prodloužení

Hokejisté Plzně prohráli v 39. kole Tipsport extraligy na domácím ledě s Třincem 2:3 po prodloužení, byť v utkání dvakrát vedla.

Utkání 39. kola hokejové extraligy HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 10. ledna v Plzni. Radost Tomáše Klimenty z Třince z vyrovnávacího gólu na 2 : 2. | Zdroj: ČTK

Třinec měl v utkání duelu v Plzni převahu, jenomže domácím skvěle chytal gólman Svoboda. To první vážnější šance Indiánů hned skončila gólem, v 6. minutě se po Kovářově přhrávce zpoza brány prosadil Pletka.

Ocelářům se podařilo ještě do konce první třetiny srovnat, když rozehrávku Plzeňských vystihl Růžička, posunul puk na Adamského a ten se trefil přesně mezi Svobodovy betony. Třinci se podařil i vstup do druhého dějství, jenomže Květoň mířil jen do horní tyče a hosté pak nevyužili ani přesilovku pět na tři.

Ve 33. minutě pro změnu měli dvojnásobnou početní výhodu Indiáni, a těm se ji na rozdíl od hostů podařilo využít. Vlasákovu dělovku gólman Hrubec jen vyrazil před sebe a Pletka svým druhým gólem v utkání poslal z dorážky Plzeň do vedení.

V 51. minutě ale bylo znovu srovnáno, když se Polanský protáhl před bránu a zasunul puk za brankovou čáru. Do konce základní hrací doby už branka nepadla, rozhodující gól přineslo až prodloužení, ve kterém zajistil Ocelářům bod navíc Polanský.

39. kolo hokejové extraligy:

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Pletka (Jan Kovář), 33. Pletka (Vlasák, Jiří Hanzlík) - 19. Adamský (Lojek, Klouček), 51. Polanský (Adamský), 62. Polanský (Adamský). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Horinek, Pešek. Vyloučení: 6:6, navíc Dvořák (Plzeň) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4722.

Plzeň: A. Svoboda - Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, Dan Růžička, St. Pierre, Mozík, Frolo - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Balej, Jan Kovář, Pletka - Johnson, Kašpařík, Dvořák - Hollweg, Lev, Vlček. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Třinec: Hrubec - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček - M. Růžička, Peterek, Varaďa - D. Květoň, Rákos, Orsava - Klimenta, Polanský, Adamský - Hrňa, Matuš, Hampl. Trenéři: Turek a Janků.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít