Po senzační výhře přišlo zklamání. Češi na MS do 20 let podlehli Německu 0:3

Česká hokejová reprezentace do 20 let zažila na mistrovství světa v Malmö velké vítězné vystřízlivění. Po nečekané výhře nad Kanadou podlehli svěřenci Miroslava Přerosta výběru Německa 0:3 a propadli se na poslední místo tabulky skupiny A.

David Pastrňák a Radek Faksa při svém prvním utkání na letošním mistrovství světa hokejistů do 20 let | Zdroj: ČTK

Češi vstupovali po sobotním triumfu nad Kanadou do utkání s Německem, které v předchozích kláních nezískalo ani bod a mělo skóre 4:24, jako jasní favorité. Gólové dění na ledě však absolutně vyvrátilo veškeré předpoklady.

Němci se poprvé prosadili v 15. minutě, kdy se po dorážce vlastní střely prosadil Frederik Tiffels. Ten zajistil svému týmu lepší výchozí pozici do druhé třetiny, ve které se Češi i nadále neúspěšně pokoušeli o dobytí branky gólmana Cuppera.

Přerostovi svěřenci drželi častěji kotouč na svých hokejkách, výrazně však dopláceli na častá vyloučení. Ve 36. minutě byl rozdíl ve skóre dokonce dvoubrankový, po nedůrazu Libora Šuláka za vlastní brankou se totiž prosadil Dominik Kahun.

Ještě hůře bylo s českým výběrem za další dvě minuty. Na 3:0 zvýšil v přesilové hře podruhé skórující Tiffels, který ještě více naboural české plány na vyrovnání. Tým kapitána Šidlíka měl minimálně na zkorigování výsledku ještě závěrečnou periodu utkání, žádný zvrat už se ale nekonal.

Německo překvapivě zvítězilo 3:0, získává tři body a dostává se v tabulce skupiny A před svého dnešního soupeře.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Malmö (Švédsko) - skupina A:

ČR - Německo 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. F. Tiffels (Möser, Kahun), 36. Kahun (F. Tiffels), 38. F. Tiffels (Bender). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Papp (Kan.) - Kosaka (Jap.), Pihlblad (Švéd.). Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 1062.
Sestava ČR: Langhamer - Knot, Šidlík, Marcel, Koštálek, Němeček, Šulák - Pastrňák, Simon, Procházka - Kämpf, Vrána, O. Kaše - Faksa, Tomeček, Volek - Sedláček, Zacha, Machač - Zdráhal. Trenér: Přerost.