Pozvánka na 6.kolo hokejové O2 extraligy

Prohrát může každý s každým - opakovali trenéři i hráči před startem letošního ročníku ou tú extraligy. Jenomže ono to přece jen vypadá jinak, když se prohraje o gól, o dva nebo když utkání skončí pořádným debaklem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O2 Extraliga | Foto: O2 ELH

A to je i důvod, proč si fanoušci několika týmů vroucně přejí, aby se nedělní podvečer co nejméně podobal tomu pátečnímu. Výsledky minulého kola jakoby chtěly silně zpochybnit předsezónní prognózu odborníků o vyrovnanosti soutěže.

"Já si myslím, že už je to trend posledních let, že už tady nejsou kluby, které by vyčnívaly. To samozřejmě souvisí s výší rozpočtu, protože historicky byly vždycky dva tři kluby, které rozpočet měly diametrálně jiný než ostatní, a teď se to srovnalo a v tomhle směru bych řekl, že ta zhoršená ekonomická situace přispěje k vyrovnanosti a atraktivnosti té soutěže." podepisuje se pod prognózu i předseda hokejového svazu Tomáš Král.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pozvánka na 6.kolo O2 extraligy

Pokud se týká trenéra pražské Sparty Pavla Hynka, ten se určitě netváří, že by byl nějak překvapen úrodou pátečních debaklů. "Jsou zápasy, já tomu říkám s prominutím "utkání blbec", že se od vás všechno odráží a soupeři tam spadne všechno, a to k tomu patří."

Tak nebo onak - Sparta si v minulém kole dopřála proti Liberci utkání jiného druhu. Pražané nepostrádali potřebné herní nasazení, ale bylo znát, že hledání optimální formy pro ně ještě neskončilo. Co především chybí k tomu, aby nezůstávali nic dlužni roli jednoho z favoritů soutěže?

"Tak určitě chybí větší produktivita. Po pěti kolech máme dvanáct vstřelených gólů a to je na tohle mužstvo strašně málo. Ale já jsem rád aspoň za to, že ten výkon z pohledu nasazení vůle a bojovnosti byl diametrálně odlišný oproti poslednímu výkonu na Slávii."

Jak se dávají góly, to v pátečním utkání ukazoval spoluhráčům Jaroslav Hlinka, jehož forma jde evidentně nahoru. Ve Spartě však absolvuje pouze úvod sezóny a pak už si to namíří do švédského Linköpingu.

"Dvacet kol nám tady pomůže. Já si myslím, že mu pomohlo to zamíchání sestavou. Byl to nejlepší hráč na ledě, podal Jarda výborný výkon."

Zopakuje-li Jaroslav Hlinka podobný výkon v dnešním domácím utkání Sparty s Mladou Boleslaví, to zjistíme v neděli vpodvečer. Na ten i další zápasy 6-tého kola O2 extraligy vás pozveme po půl sedmé. .

Aleš Procházka, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme