Reprízu hokejového finále Vsetín – Zlín rozhodl po dvaceti letech opět Vlach

Jen jednou se v historii české hokejové extraligy stalo, aby soutěž vyhrál rovnou nováček. Unikátní zápis do dějin se podařil před rovnými dvaceti lety Vsetínu, který triumfem ve valašském finále proti Zlínu odstartoval svou zlatou éru šesti titulů během sedmi let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nástup mužstev před exhibičním utkání Vsetína se Zlínem | Foto: Kateřina Daňková

Kulaté výročí premiérového vsetínského triumfu přilákalo na Lapač znovu oba tehdejší výběry k exhibičnímu utkání.

„Je to něco krásného. Mužstva jsou v prakticky stejných sestavách, stadion je naplněný. Myslím, že už se to nebude opakovat,“ říká zjevně dojatý trenér Vsetína Horst Valášek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejisté Vsetína a Zlína společně zavzpomínali na finálové utkání extraligy, ve kterém před dvaceti lety získal Vsetín svůj první titul

„Nikdy jsem to neříkal, ale je to vrchol mé trenérské kariéry. Bylo to něco neskutečného,“ vzpomíná trenér týmu, který před dvaceti lety vyhrál hokejovou extraligu.

Aby byl dojem autentický, přišel během přestávky na ledovou plochu jeden z pracovníků zimního stadionu a za zlínskou brankou vytvořil kaluž vody, jako před dvaceti lety rolba před rozhodujícím prodloužením celé série.

„Dnes se mi to líbilo daleko víc než před 20 lety, protože to byla sranda a bylo to nahrané. Tehdy mě to hodně mrzelo, když se to stalo, navíc jsem byl mladý. Dnes už se tomu směju, protože mi to každý připomíná,“ vzpomíná Pavel Kowalczyk, tehdy hráč Zlína, jehož hrubá chyba finále rozhodla.

Triumf si připomínají i fanoušci. „Přesně si to pamatuju. Byl jsem i ve Zlíně a utkvělo mi, jakým způsobem se tu dal kolektiv dohromady,“ vzpomíná příznivec Vsetína František. „Byli jsme taková valašská rodina,“ dodává Olda.

O výhře opět rozhodl Rostislav Vlach. I on je ale o 20 let starší. „Smekám před nimi, jak se na tom ledě hýbou,“ obdivuje hráče František. „Odhaduju, že tu bylo tak 6 tisíc lidí a že museli být spokojení,“ počítá Olda.

Radim Sajbot, Vojtěch Bureš, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme