Ruští hokejisté odešli po prohraném finále z ledu ještě před kanadskou hymnou

Ruští hokejisté neunesli drtivou porážku ve finále hokejového mistrovství světa. Po prohře 1:6 sice Rusové podali Kanaďanům ruce, ale ještě před předáním mistrovské trofeje zazněním hymny vítězů se začali stahovat do šatny.

Zklamaní ruští hokejisté po prohraném finále s Kanadou

Zklamaní ruští hokejisté po prohraném finále s Kanadou | Zdroj: ČTK

Většina ruských hokejistů do kabin zamířila v momentě, kdy vítězní Kanaďané přebírali zlaté medaile. Na ledě zůstal jen hlouček hráčů kolem hvězd z NHL Alexandra Ovečkina s Jevgenijem Malkinem.

Kapitán Ilja Kovalčuk ale zbylé spoluhráče odvolal ve chvíli, kdy kanadský kapitán Sidney Crosby začal po ledové ploše kroužit s pohárem.

00:00 / 00:00

Širší souvislosti chování ruských hokejistů po prohraném finále probral moderátor Jiří Chum s komentátorem a znalcem Ruska Liborem Dvořákem

V momentě, kdy se pražskou O2 arenou rozezněla hymna vítězného celku, už nebyl z Rusů přítomen nikdo. Hráči sborné už byli v útrobách stadionu, kde rozdávali rozhovory novinářům.

Kanadu poslal ve finálovém klání do vedení minutu před koncem úvodní třetiny Eakin. Rozhodující náskok si ale tým Javorových listů vypracoval ve druhé dvacetiminutovce, během níž se trefili Ennis, Crosby a Seguin.

Sledovali jsme ONLINE: Hokejové MS ovládla Kanada, Rusko porazila 6:1

Další dva góly v těsném sledu přidali Kanaďané těsně před 50. minutou. Nejdří se prosadil Giroux a o 52 sekund později prostřelil Bobrovského i MacKinnon. Rusové stačili v 53. minutě už pouze snížit na 1:6 zásluhou Malkina.

Kanaďané se mohou kromě 25. titulu mistrů světa těšit i z prémie milion švýcarských franků, kterou IIHF vypisuje pro tým, který na šampionátu vyhraje všech deset zápasů v normální hrací době.

Martin Dorazín, Jiří Chum, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít