Sledovali jsme ONLINE: Češi prohráli s Kanadou 0:2, zahrají si o bronz

Hokejová reprezentace se do finále domácího hokejového šampionátu nedostala. S Kanadou národní tým prohrál 0:2 po gólech Halla se Spezzou a zítra odpoledne si zahraje o bronzové medaile.

Taylor Hall zakončoval do prázdné branky

Taylor Hall zakončoval do prázdné branky | Zdroj: Reuters

Češi do semifinálového zápasu vlétli, zatlačili soupeře a Voráček, Červenka i Jágr s Plekancem zaměstnali kanadského brankáře Smithe, pak se ale o slovo přihlásili i hráči s javorovým listem na dresu, Taylor Hall nejprve trefil tyč, ale v čase 9:40 zakončil přečíslení dvou na jednoho a získal Kanadě vedení.

Vyrovnat mohla čtvrtá formace, ale Novotný, Koukal ani Zaťovič nedokázali při velkém náporu protlačit puk do branky. Ondřej Pavelec měl velké štěstí při dalších dvou střelách, kdy ho zachránila branková konstrukce.

Po změně stran měli Kanaďané větší převahu, která navíc zesílila při přesilové hře. Ujala se ale až po 9 minutách nenápadná střela Jasona Spezzy, která prošla Pavelcovi mezi betony.

Minutu a půl před druhou přestávkou se už O2 arena radovala po střele Jordána od modré čáry, rozhodčí ale branku neuznal kvůli údajnému postavení Petra Koukala v brankovišti.

Ve třetí třetině ukázal kanadský tým plný útočných hvězd, že umí i skvěle bránit. Jágr svou šanci nevyužil, Novotný po šťastném průniku pálil nad. Kanadský brankář Mike Smith udržel v semifinále čisté konto a jeho tým postupuje do finále díky výhře 2:0. Češi si zítra odpoledne zahrají o bronz.

Druhé semifinále je na programu po sedmé hodině večer. Rusko posílené Alexandrem Ovečkinem bude bojovat s mladým výběrem USA.

OBRAZEM: Prohru českých hokejistů s Kanadou sledovaly na Staroměstském náměstí v Praze tisíce lidí

Mistrovství světa v hokeji - semifinále (Praha):
ČR - Kanada 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Hall (Eberle, Crosby), 30. Spezza (Duchene, Hamhuis). Rozhodčí: Vinnerborg (Švéd.), Bulanov (Rus.) - Carnathan, McIntyre (oba USA). Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 17 383 (vyprodáno).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít