Trenér Alois Hadamczik zveřejní širší nominaci pro olympijské hry v Soči

Dnes, 154 dní před zahájením zimních olympijských her, oznámí trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik širší nominaci týmu, který nás v Soči bude reprezentovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obránce Marek Židlický (vlevo) a trenér Alois Hadamczik 13. května ve Stockholmu na tréninku české reprezentace na mistrovství světa v ledním hokeji. | Zdroj: ČTK

Předpokládá se, že půjde o více než 60 jmen. Je tedy jasné, že ne všichni dnes nominovaní si v Soči zahrají. Kdo ale na seznamu nebude, už se s jistotou v olympijském týmu neobjeví. Proto bude ten seznam tak dlouhý.

Kdyby dnes Alois Hadamczik třeba zapomněl na někoho z předpokládaných opor, třeba Eliáše, Plekance nebo Židlického, už ho do závěrečné nominace, která bude zveřejněna 15. ledna, nemůže zapsat.

Je tedy jasné, že v dnešní nominaci se objeví všechny české hvězdy hrající v NHL, chybět by neměl ani nikdo z těch hráčů, kteří odehráli v minulém týdnu České hokejové hry, plus dalších několik jmen.

V širší nominaci trenéra Hadamczika pro ZOH nechybí Jágr ani Plekanec

Číst článek

Na seznamu bude i jméno Jaromíra Jágra. I ve svém věku platí Jágr za jednoho z nejlepších hokejistů. Rozhodovat se ale o své účasti bude až těsně před závěrečnou nominací. Trenér Hadamczik už dopředu avizoval, že by o Jágra stál.

„Já jsem sebekritický a pokud bych jenom tušil, že to nebude ono, tak já se nikam cpát nebudu, to mi věřte. A hlavně by to ani nefungovalo,“ říká Jaromír Jágr.

Petr Kadeřábek, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme