Třinec je třetím semifinalistou hokejového play-off

Hokejisté Třince zvítězili v šestém utkání čtvrtfinále play-off hokejové extraligy na ledě Litvínova 4:1 a postoupili do semifinálových bojů. Vítěz základní části sice brzy inkasoval, ale čtyřmi góly skóre otočil a zaslouženě postoupil.

Radost hráčů HC Oceláři Třinec z vítězství v základní části hokejové extraligy 2010/2011 | Foto: Marian Ježowicz, HC Oceláři Třinec

HC Benzina Litvínov - HC Oceláři Třinec 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Poprvé v této sérii se neradovalo z vítězství domácí mužstvo a to znamená, že vítěz základní části Tipsport extraligy nebude chybět v semifinále play-off. Přitom utkání pro třinecké Oceláře nezačalo vůbec dobře, když už ve druhé minutě inkasovali z hole Stříteského.

00:00 / 00:00

Střetnutí Litvínova s Třincem sledoval reportér Radiožurnálu Aleš Procházka

V dalším průběhu zápasu ale dokázali hosté eliminovat litvínovskou euforii, od druhé třetiny otočili vývoj utkání a režii už nepustili ze svých rukou. Do sítě brankáře Volkeho nakonec poslali čtyři gólové navštívenky a v sérii se radují z vítězství 4:2.

Branky a nahrávky: 2. Stříteský (Kubinčák) - 28. Adamský (Peterek, Kohn), 40. V. Polák, 45. Peterek (Adamský, Kohn), 58. M. Růžička (technický gól). Rozhodčí: Fraňo, Minář - Bláha, Kostka. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 7000 (vyprodáno). Konečný stav série: 2:4.
Litvínov: Volke - Černošek, Kubát, Stříteský, Jareš, Skuhrovec, Švarný, Gula - Černý, Vopat, Trávníček - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Jánský, Heinisch, Jenáček - Majdan, Bojer, Gerhát. Trenéři: Kýhos a Kučera.
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Seman, Krajíček, Zíb, Lojek, Hudec - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Polanský, V. Polák - Kohn, Peterek, Adamský - Hrňa, McGregor, Zagrapan. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Aleš Procházka, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít