Už je to minulost, říká o svém šestigólovém představení v extralize Čajánek

Samostatná česká hokejová extraliga má po včerejšku za sebou rovnou tisícovku odehraných kol. Takovýto malý svátek se dal oslavit například anketou mezi fanoušky na téma: Která událost vám nejvíc utkvěla v paměti?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Čajánek s dresem | Foto: Pavel Sedláček

Suverénní vítězství získalo střelecké galapředstavení zlínského útočníka Petra Čajánka, který 3. března 1998 při utkání s Opavou vsítil šest gólů.

„To už je strašně dávno. Samozřejmě nějaké střípky z toho zápasu si pamatuji, ale už je to patnáct let, už je to všechno minulost,“ říká s úsměvem Petr Čajánek.

Dnes jako kapitán extraligového Zlína může přemýšlet o hokeji především v čase přítomném a budoucím. Malé ohlédnutí za prožitky nasbíranými na tuzemském ledě, v Evropě i v zámoří ovšem neodmítne.

„Každé to angažmá bylo krásné a někam mě posunulo. Začalo to nároďákem, že jsem se dostal do plejády hráčů jako Jirka Dopita, Robert Reichel, Martin Ručinský, Pavel Patera… A samozřejmě Amerika i Rusko byly krásné štace,“ vzpomíná.

Přehrát

00:00 / 00:00

S hokejistou Petrem Čajánkem mluvil nejen o extralize Aleš Procházka

Když se Petr Čajánek po dlouhém působení v zahraničí vracel na extraligový led, byl na jedné straně zkušeným matadorem, od kterého se mladí mohli učit. A mohl i porovnávat, jaká byla extraliga v době jeho začátků a jaká je dnes.

„Jejda! To už snad ani porovnávat nejde, protože za těch devět let, co jsem byl mimo, se ta soutěž posunula. Hráči jsou rychlejší, brankáři větší, takže to srovnání je zkreslené,“ říká.

A jak se za tu dobu změnil samotný vítěz ankety? „Někdy mi přijde, že vůbec. Ale samozřejmě roky člověk nezastaví, takže je určitě pomalejší a hlava pracuje trošku jinak hokejově. Je víc defenzivnější, než byl na začátku,“ svěřuje se Petr Čajánek.

Jen tak pro zajímavost. Věří vítěz ankety fanoušků o největší extraligovou událost uplynulých dvaceti let tomu, že někdo ještě dokáže v jediném utkání vsítit šest gólů?

„V mém případě určitě ne. Myslím, že každý rád počítá svoje góly, ale přece jen nejsem typický střelec, takže moje hra se nehodnotí jenom podle toho, kolik gólů dám. Ale jinak někdo určitě ty góly dá,“ věří Petr Čajánek.

Aleš Procházka, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme