V šestém kole barážové skupiny zvítězily celky hájící extraligovou příslušnost

Šestými zápasy pokračovaly barážové boje hokejové Extraligy. Ty lépe zvládly týmy, které spadly do této skupiny právě z nejvyšší soutěže. Chomutov v zdolal prodloužení Olomouc 3:2, Liberec si poradil s Mladou Boleslaví, která si odváží porážku 1:4.

Vyrovnaný hokej sledovali diváci v Olomouci, kteří zavítali na zápas, v němž proti domácímu celku bojoval výběr Chomutova. Ten se poměrně rychle dostal do vedení, které však v poslední minutě první periody smazal olomoucký Bartoň.

Ve druhé třetině vymazali střelce na obou stranách brankáři. Kasík i Hanuljak potvrzovali své gólmanské kvality, které lehce pošpinily až gólové momenty v závěrečné periodě. V té se nejprve dostali do vedení domácí, za které se prosadil Vodný. Jenže také Piráti dokázali v utkání vyrovnat. Povedlo se jim to zásluhou Michala Důrase, který zužitkoval povedenou přihrávku svého spoluhráče Sikory.

V posledních vteřinách ještě pořádně zatrnulo domácím fanouškům, šance hostujícího Mrázka ale nakonec skončila jen na tyči Hanuljakovi branky. Víc gólů už proto základní hrací doba nenabídla a bylo jasné, že vítěze určí následné prodloužení nebo samostatné nájezdy.

Rozhodnutí nakonec přišlo již v první možné nadstavbové části utkání. V prodloužení se totiž prosadil Lukáš Pulpán, jenž střelou od modré čáry rozhodl o vítězství hostů. Ti se po získání dvou bodů z olomouckého ledu posunuli na druhou příčku barážové tabulky.

Liberec porazil Mladou Boleslav

Liberečtí hokejisté se vítězně odvděčili slušné divácké návštěvě, která vytvářela dobrou atmosféru během utkání, v němž domácí porazili Mladou Boleslav. Nejprve však diváci sledovali dvaadvacet minut bezbrankový stav, který prolomil až domácí Tomáš Filippi v přesilové hře.

Druhou trefu měli na svědomí také Severočeši. Byl to konkrétně Víšek, který překonal ve 35. minutě brankáře Willa. Nakonec se ale také hosté dokázali prosadit, když necelých dvacet sekund před druhou sirénou připravil Vošvrdu o čisté konto Tomáš Nouza.

Ve třetí třetině tak bylo stále o co hrát. Další gólová situace přišla až ve 48. minutě, když liberecký obránce Jiří Moravec vrátil domácím dvoubrankový náskok. Tento moment se ukázal být rozhodujícím, protože Boleslav už poté nedokázala najít recept na dobře fungující obranu Bílých Tygrů.

Hosté naopak ještě jednou inkasovali z hole Dudy, který se po dvou asistencích dokázal zapsat také do gólových statistik. Také s velkým přispěním Radka Dudy tedy dokázali Liberečtí porazit Mladou Boleslav a zůstávají na první příčce tabulky.

6. kolo baráže o hokejovou extraligu:

HC Olomouc - Piráti Chomutov 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Bartoň (Ondrušek, Selingr), 49. Vodný (Kolouch, Rác) - 7. Kůs (Rýgl, D. Hruška), 57. Důras (Sikora, Palin), 61. Pulpán (Kraft). Rozhodčí: Lacina, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 4523.

Olomouc: Kašík - Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Janáček, Valenta, Lhotský - Kucharczyk, Kucsera, Selingr - Rác, Kolouch, Vodný - Diviš, Ministr, Švaňhal - Králík, Řípa, Herman. Trenéři: Fiala a Tomajko.

Chomutov: Hanuljak - Pulpán, J. Mrázek, Palin, Bartejs, Rutta, Trefný, Rýgl, J. Stehlík - Jíra, Divíšek, Kubinčák - T. Káňa, Kraft, Šagát - Důras, Sikora, Hromas - D. Hruška, Kůs, M. Procházka. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Beck.

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 23. Filippi (Kudrna, Čakajík), 35. Víšek (Duda), 49. Moravec (Duda), 57. Duda (Čutta, T. Pospíšil) - 40. Nouza (Toman, D. Výborný). Rozhodčí: Turčan, Hodek - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:1. Diváci: 6633.

Liberec: Vošvrda - Čakajík, Derner, Moravec, Výtisk, Čutta, Jánošík, Štich, Šimek - Duda, P. Nedvěd, Víšek - T. Pospíšil, Botňák, D. Špaček - Kudrna, Filippi, Bulíř - Galamboš, Dušek, Vantuch. Trenéři: Hynek, M. Černý a Kapoun.

Mladá Boleslav: Will - Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Kolafa, Kulich - Nouza, Koudelka, Havlíček - Pabiška, D. Výborný, Jiránek - Hrdel, D. Vrbata, Kafka - Rys, Pitule, Ondřej. Trenéři: F. Výborný a Slabý.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít