Zlín podruhé v řadě zvládl nájezdy, v semifinále vede nad Třincem 3:1

Hokejisté Zlína navázali na sobotní semifinálové vítězství, na ledě Třince také podruhé zvítězili po samostatných nájezdech. V sérii se tak ujali vedení 3:1 a hned v příštím duelu mohou definitivně rozhodnout. Naopak Třinečtí budou v úterý odvracet první mečbol svého soupeře.

Petr Čajánek (vlevo) se snaží překonat Petera Hamerlíka v brance Třince

Petr Čajánek (vlevo) se snaží překonat Petera Hamerlíka v brance Třince | Zdroj: ČTK

Domácí přivítali v sestavě uzdraveného kanonýra Martina Růžičku, který kvůli nemoci vynechal poslední duel. Ani tentokrát však nebyli Oceláři kompletní, Růžička se na marodce pouze vystřídal s Václavem Varaďou.

Utkání začalo obrovskou příležitostí Zlínských, kteří měli hned v úvodu k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru. Za 106 vteřin jejího trvání však nedokázali najít způsob, jak překonat třineckého Hamerlíka.

Kromě této situace nenabídl úvod zápasu nic zásadního. Až ve 13. minutě se hra trochu více otevřela, a tak mohl vsítit první gól semifinálového klání Klimenta, toho ale fantastickým zákrokem vychytal Sedláček.

Na druhé straně si šanci vypracovali Okál s Čechem, ale ani oni nedokázali otevřít skóre. To se povedlo až Martinu Adamskému, který bekhendovou střelou dostal puk za zlínského gólmana. Na rozhodnutí o regulérnosti branky si však musel nějakou chvíli počkat, rozhodčí si totiž potřebovali ověřit, zda puk v nepřehledné situaci skutečně přešel brankovou čáru.

Domácí si ale vedení užívali skutečně krátce. Hned o 34 sekund později bylo vyrovnáno, když Ondráček tečoval Melenovského střelu.

Ve druhé třetině předváděli lepší hokej hosté, kteří nepouštěli Třinecké téměř k ničemu. Ve 24. minutě navíc nechybělo mnoho a mohli jít dokonce do vedení. Balaštíkův pokus ale Hamerlík vychytal.

Také další minuty duelu se odvíjely v duchu opatrného klání, ve kterém ani jeden z týmu nechce udělat chybu, která by mohla rozhodnout. Proto se na další velkou příležitost čekalo až do 47. minuty. Martin Růžička zakončoval zcela neatakován, Sedláček si ale i s jeho pokusem poradil. Také Zlín si ale ještě do konce základní hrací dobry vypracoval dvě obrovské šance, jenže Veselý nejprve trefil břevno, a poté si s Leškovým pokusem poradil Hamerlík.

Zápas tedy znovu dospěl do prodloužení, ve kterém jasně převládala defensiva a dobrá obraná hra obou mužstev. Nebylo proto překvapením, že duel dospěl do samostatných nájezdů.

Třinečtí do nich nasadili brankáře Hrubce, ani tento tah s vystřídáním gólmanů jim ale nepomohl. Ve třetí sérii nájezdů se totiž prosadil Petr Leška. Také jeho gól musel zkoumat videorozhodčí, nakonec však branka byla uznána, a tak mohl Zlín slavit třetí semifinálové vítězství.

Semifinále play off hokejové extraligy - 4. zápas:

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Adamský (Klimenta) - 16. Ondráček (Melenovský), rozhodující sam. nájezd Leška. Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 4612. Stav série: 1:3.

Třinec: Hamerlík (na nájezdy Hrubec) - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Klouček - M. Růžička, Bonk, Zagrapan - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Rufer, Orsava, Matuš. Trenéři: Turek a Janků.

Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík (54.-60. Horák) - Balaštík, Leška, Köhler - Okál, Čajánek, Veselý - Ondráček, Melenovský, Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurik.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít