Basketbalistky USK míří za titulem, Brno porazily i podruhé

Basketbalistkám USK Praha chybí už jen jediné vítězství k obhajobě mistrovského titulu. Na palubovce Frisca Brno totiž vyhrály 88:61 a v sérii vedou 2:0.

Lubor Blažek, trenér basketbalové reprezentace

Lubor Blažek, trenér basketbalové reprezentace | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

Prakticky od začátku utkání bylo vítězkách jasno. Hráčky USK si vybudovaly bezpečný náskok už v první čtvrtině, po které vedly nad domácím týmem 24:12. A svůj náskok v dalším průběhu navyšovaly.

Brňankám se nedařila téměř žádná herní činnost a mírně zkorigovat výsledek se jim povedlo až v závěru. Především v obraně pouštěly soupeřky ke snadným bodům, v ofenzivě se pak začaly více prosazovat až v poslední čtvrtině, když se už zápas více méně dohrával z povinnosti.

00:00 / 00:00

S trenérem basketbalistek USK Luborem Blažkem mluvila po vítězství v Brně Tereza Jelínková

Basketbalistky USK tak bez větších problémů zvítězily v Brně o sedmadvacet bodů 88:61 a o obhajobě titulu mohou rozhodnout v úterý, kdy se hraje v jejich hala na Folimance.

Finále play-off basketbalové ligy žen - 2. zápas:

Frisco IMOS Brno - ZVVZ USK Praha 61:88 (12:24, 28:58, 37:73)

Nejvíc bodů: Pecková 21, Hanušová 16, Stälvantová 13, Stehlíková 6 - Zrůstová 18, Miltonová-Jonesová 15, Elhotová 13, Whalenová 12, F. Eldebrinková 10. Rozhodčí: Hruša, Vondráček, Kapl. Trestné hody: 19/15 - 17/10. Fauly: 15:21. Trojky: 2:12. Diváci: 800. Stav série: 0:2.

Tereza Jelínková, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít