Basketbalistky USK Praha prohrály v Eurolize i druhý zápas

Basketbalistky USK Praha prohrály i druhý zápas v Eurolize. České mistryně podlehly v hale na Folimance tureckému týmu Galatasaray Istanbul v sestavě s hvězdou Američankou Dianou Taurasiovou 70:78, přestože většinu zápasu vedly.

Basketbalistky DeLisha Miltonová-Jonesová z USK Praha a Tina Charlesová z Galatasaraye Istanbul v utkání Euroligy | Zdroj: ČTK

Pražankám vyšel skvěle úvod zápasu - po čtyřech minutách vedly 11:0. Hráčky tureckého týmu se ale zvedly, o což se starala hlavně pivotka Tina Charlesová, která nakonec zaznamenala osmnáct bodů. Po prvním poločase tak USK vedl o tři body.

Ve druhém poločase získal zápas na dramatičnosti a ve 29. minutě šel Galatasaray poprvé do vedení. Vypracoval si až šestibodový náskok hlavně díky Španělce Albě Torrensové, která byla s třiadvaceti body nakonec nejlepší střelkyní zápasu.

Domácí hráčky se ale nevzdaly a v pravý čas zabraly opory v čele s kapitánkou Ilonou Burgrovou. Díky nim se USK dostal do sedmibodového vedení. Ani to ale nedokázal udržet, hostující hvězdy Taurasiová a Torrensová nakonec dovedly Galatasaray k vítězství.

ZVVZ USK Praha - Galatasaray Istanbul 70:78 (18:13, 34:31, 51:49)

Nejvíce bodů: Miltonová-Jonesová 19, Burgrová 15, Elhotová 10 - Torrensová 23, Charlesová 18, Matičová 11, Taurasiová 10. Fauly: 23:18. Trestné hody: 21/14 - 22/20. Trojky: 2:4. Diváci: 1000