České Budějovice ve volejbalové LM stále nevyhrály, Prostějov teprve podruhé

Volejbalisté Českých Budějovic stále čekají na první vítězství v tomto ročníku Ligy mistrů. Polské Assovii Rzeszöw podlehli 0:3 na sety. Hráčky Prostějova naopak triumfovaly ve Schwerinu 3:1.

Volejbalista Petr Šulista z Jihostroje smečuje pře shráče polského celku

Volejbalista Petr Šulista z Jihostroje smečuje pře shráče polského celku | Zdroj: ČTK

Po prvním hladce prohraném setu se Jihočeši prokousali až k mečbolu, který ale v historii zůstane zapsán jako nevyužitý. Po setech 18:25 a 24:26 prohrával český tým 0:2. Ve třetím setu tým kouče Svobody zase vedl, ale opět o svůj náskok přišel. Výsledek třetího dějství byl 19:25. České družstvo má tak po 4 utkáních na kontě stále nula bodů.

Volejbalistky Agelu Prostějov porazily ve 4. kole Ligy mistryň v Německu SC Schwerin 3:1 po setech 20:25, 25:9, 25:16 a 25:18. Utkání trvalo 95 minut. České mistryně získaly druhé vítězství v soutěži a v silné skupině výrazně posílily svoje naděje na postup ze třetího místa do Poháru CEV.

Hanačky měly problémy pouze v úvodním setu, v dalším průběhu své soupeřky zcela jednoznačně přehrály. Schwerin zůstal ve skupině D bez vítězství na posledním čtvrtém místě.