České florbalistky postoupily do semifinále MS

České reprezentantky porazily ve svém posledním utkání základní skupiny "A" mistrovství světa Norsko 6:2 a skončí v tabulce druhé za favorizovanými Švédkami. Svěřenkyně Jaroslava Markse si tak poprvé v historii zajistily účást v semifinále.

Florbal - ilustrační foto

Florbal - ilustrační foto | Foto: floorballontario.com

Českým florbalistkám stačila k postupu do vyřazovací fáze šampionátu i remíza, neponechaly ale nic náhodě a své soupeřky z Norska jasně porazily. Severoevropské hráčky přitom vstoupily do utkání dobře a už ve 4. minutě je dostala do vedení Hansenová. Češkám se povedlo vyrovnat až na konci první třetiny.

V polovině druhé části potom padly tři branky v rychlém sledu. Nejprve Křížová ve 30. minutě poslala na konci přesilovky české družstvo do vedení, po minutě ale srovnala skóre Knudsenová. Za další minutu ovšem zásluhou Novotné Česko znovu vedlo. Když přidala ještě do konce druhé třetiny svůj druhý gól v zápase Šindelová mohly jít svěřenkyně Jaroslava Markse do posledního dějství v relativním klidu.

00:00 / 00:00

Trenér florbalistek Jaroslav Marks po utkání s Norskem

Norky se už ve třetí třetině na větší odpor nezmohly, naopak české reprezentantky se díky Jílkové trefily ještě dvakrát a zajistily si tak historický postup do semifinále, kde je čeká Švýcarsko.

Česká republika - Norsko 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 20. Šindelová (Novotná), 30. Křížová (Macurová), 32. Novotná, 36. Šindelová, 51. Jílková (Šindelová), 56. Jílková z trestného střílení - 4. Hansenová (Farnesová), 31. Knudsenová (Landsgaardová). Rozhodčí: Larinovs, Gross (oba Lot.). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 400.

Petr Kadeřábek, Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít