Český cyklokros zahajuje novou sezónu, chce navázat na skvělé výsledky z té minulé

Čeští cyklokrosaři vstupují do sezóny s novým trenérem reprezentace Stanislavem Bambulou. Prvním velkým podnikem, na kterém se řada nejlepších závodníků představí, bude úvodní díl seriálu Českého poháru, který se pojede už tuto sobotu v západočeském Stříbře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Štybar přijíždí do cíle MS v cyklokrosu jako první. | Foto: Tomáš Adamec

Český cyklokros vstupuje do nové sezóny. A závodníci se budou muset opravdu snažit, aby navázali na loňské skvělé výsledky. Minulá sezóna totiž vyšla hodně nad rámec očekávání.

„Řekl bych, že byla až moc úspěšná, protože to co se podařilo, Štybar se stal profesionálním mistrem světa, vyhrál celkově Světový pohár a Superprestige, tak jsou úplně historické výsledky. To tu ještě nikdy nebylo! Navíc máme titul juniorského mistra světa, další umístění v první pětce v juniorech, v ženách. To jsou neskutečné výsledky!“ shrnul seznam úspěchů předseda komise cyklokrosu Českého svazu cyklistiky Čestmír Kalaš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Český cyklokros zahajuje novou sezónu, chce navázat na skvělé výsledky z té minulé

Před novou sezńou přišla jedna zásadní změna - u reprezentace po 13 letech skončil trenér Petr Klouček i jeho asistent Milan Chrobák, který byl ve funkci ještě o tři roky déle. Nahradil je Stanislav Bambula, kterého teď čeká nelehký úkol.

„V každém případě obrovská výzva. Člověk, který se pohybuje dvacet let jako trenér, tak si myslím, že je to nádherné ocenění práce. Jsem za to hrozně vděčný a hrozně se na tu práci těším,“ prohlásil nový kouč Stanislav Bambula, který chce zlepšit hlavně výsledky kategorie do 23 let.

Řadu reprezentantů, včetně úřadujícího mistra světa Zdeňka Štybara, bude moci vidět v akci už tuto sobotu ve Stříbře, kde se pojede první díl seriálu 42. ročníku domácího poháru. Štybar jako místní rodák bude bezesporu hlavní hvězdou akce. Ale zajistit jeho účast, nebylo vůbec snadné

„My jsme s tím měli velké problémy, aby vůbec sem domu do Stříbra na ty závody přijel, protože má v Belgii povinnosti a oni nám nechtěli umožnit, aby Zdenda přijel domu, ale chtěli ho mít v Belgii. Takže jsme se museli hodně snažit, aby ho uvolnili. Jsem hrozně rád, že se mi to povedlo,“ řekl otec mistra světa a organizátor závodu ve Stříbře v jedné osobě Zdeněk Štybar starší.

Jak ale dodává, startovní listina obsahuje i řadu dalších zajímavých jmen. „Máme domluvený kompletní národní tým Slovenska, máme domluveno několik dobrých závodníků z Německa. Přijede i z Belgie Rob Peters z týmu Telenet. Myslím si, že ani mezinárodní úroveň nebude špatná.“

Organizátoři letos připravili i některé změny okruhu, které mají zvýšit atraktivitu závodu. Přichystali nový vlnovec a divákům umožní přístup do jeho bezprostřední blízkosti.

Martin Hlucháň, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme