Fridrich: Máme teď ještě větší touhu po medaili

Přesně za týden vstoupí florbalová reprezentace v helsinské Hartwall Aréně do světového šampionátu. Poprvé to bude turnaj, kterého se zúčastní šestnáct nejlepších celků světa. Český tým spřádá medailové plány. Než se ale vydá do místa turnaje, absolvuje v těchto dnech soustředění v Bystřici nad Pernštejnem. Nechybí pochopitelně ani kapitán Milan Fridrich.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Fridrich | Foto: florbal. cz

Milan Fridrich reprezentuje ve florbalové extralize barvy Tatranu Střešovice. V národním mužstvu patří k nejzkušenějším hráčům. To byl také důvod, proč převzal kapitánskou pásku. Na mistrovství světa se vydá v čele týmu, který se od posledního šampionátu v Ostravě a Praze tolik nezměnil.

,,Určitou výhodou může být jistá malá obměna. Pořád tu zůstávají vazby z klubů, které mohou funguovat, což je jedině dobře, protože potřebujeme být co nejlépe sehraní," ví Fridrich.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fridrich: Máme teď ještě větší touhu po medaili

Jisté je, že vedle Milana Fridricha patří ke stálicím v reprezentaci brankáři Tomáš Kafka a David Rytych, z obránců si vydobili silnou pozici Pavel Brus, Milan Garčar, Tomáš Chrápek nebo Aleš Jakůbek. O útočnou sílu národního týmu se například starají Martin Ostřanský, Martin Richter, Radek Sikora, Tomáš Sladký nebo Aleš Zálesný.

Mimochodem, řada z těch zkušenějších florbalistů už před dvěma lety avizovala ukončení reprezentační kariéry. Před domácím publikem ale naši hráči medaili nevybojovali. Touha napravit tuto skutečnost měla za následek změnu původního rozhodnutí.

,,Myslím, že rozhodla motivace, že bez medaile zkrátka neskončí. Mají tím pádem motivaci vybojovat stupně vítězů. Je pravda, že neúspěch v prodloužení se Švýcarskem byl hodně silný zážitek, takže to chceme odčinit získat to, kvůli čemu tam jedeme."

Po cenném kovu touží skutečně všichni. Od senzačního švýcarského stříbra v roce 2004 už přeci jen uplynulo šest let. Poslední dva šampionáty pak Češi skončili těsně pod stupněmi vítězů.

,,Je tu i řada mladých hráčů, která by ji chtěla, i když má hodně času. Ta touha, i když to není v Čechách, je asi ještě větší, víme, kolik to stojí sil a že bychom si toho měli více vážit," je přesvědčen kapitán české florbalové reprezentace Milan Fridrich a přidává svůj osobní pohled:

,,Já se hodně těším, podřizuju tomu celou sezonu." Prvním soupeřem české reprezentace na mistrovství světa bude v sobotu 4. prosince v pravé poledne Itálie. V základní skupině Češi nastoupí ještě proti Japonsku a Norsku.

Pavel Petr, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme