Kanoistu Ježka čeká boj o místo v reprezentačním družstvu

Štěpánka Hilgertová, Vavřinec Hradilek nebo deblkanoisté Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem. Ti všichni již mají garantovanou nominaci v reprezentačním družstvu vodních slalomářů. Poslední z londýnských olympioniků, kanoista Stanislav Ježek, o ni bude muset naopak ještě bojovat. Před dnešním rozhodujícím závodem se však nijak nestresuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Singlkanoista Stanislav Ježek tentokrát v roli závodníka | Zdroj: ČTK

„Nedá se říct, že by to byla nervozita. Samozřejmě, že člověk chce jet dobře, bere to vážně, ale nervozita, to je trochu něco jiného. Stejně vždycky musíš jet co nejlíp," říká Stanislav Ježek.

Jenže to se slalomářskému matadorovi během letošních nominačních závodů zatím nepovedlo ani jednou. Postupně skončil druhý, pátý a třetí. O tři místa v reprezentaci tak stále usiluje šestice kanoistů a nikdo nemá nic jistého. Kdo neuspěje, ten pravděpodobně přijde o zářijový světový šampionát v Praze.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kanoistu Stanislava Ježka čeká rozhodující závod, ve kterém se rozhodne o jeho nominaci v reprezentačním družstvu vodních slalomářů

„Nadšený bych nebyl hlavně z toho důvodu, že i přesto, že jsem to nechtěl, tak tady figuruji na nějakých reklamních materiálech k mistrovství světa. A to by asi museli předělávat, kdybych nejel,“ usmívá se věčně dobře naložený Stanislav Ježek.

Že se před rozhodujícím závodem v pražské Troji nestresuje, dokládá i jeho odpověď na otázku ohledně sebedůvěry.

„To člověk nemůže nikdy říct dopředu. Tohle není 100 metrů běhu rovně po tartanu, kde vám nikdo nepřekáží. K běhu bych to přirovnal, jako kdyby se těch 100 metrů běželo na Václaváku v plném provozu lidí, někdy v prosinci, kdy je nasněženo nebo náledí a klouže vám to. A ještě byste musel běžet s tácem pití. Takže říct dopředu, že si věřím na to, že vyhraju, se říct nedá,“ vysvětluje zkušený kanoista.

Definitivní podoba nominace by měla být oznámena kolem třetí hodiny odpolední.

Jan Suchan, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme