Kateřina Emmons zkouší novou techniku střelby

Sportovec, který by měl celou svou kariéru formu, vyhnul se zranění a vyhrával jeden závod za druhým, takový na světě není. Ani střelkyně Kateřina Emmons nemůže lézt na stupně vítězů věčně. Jenže v nedávném závodě Světového poháru v americkém Fort Benningu od nich byla dál, než kdy dřív.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Emmons, | Foto: Alžběta Švarcová

„Takový výsledek jsem neudělala snad ani jako juniorka... vážně se nepamatuju, kdy jsem naposledy nastřílela pod 390 bodů. Byl to pro mě náznak, že něco je velice špatně. To se nestává, že by výkonnost spadla o deset bodů během pár měsíců,“ hodnotila Kateřina Emmons 87. místo a deset nepřesných ran, které jí chyběly k absolutní světové špičce. A důvodem nebyl žádný náhlý výpadek, spíš dlouhotrvající zdravotní problémy.

„Kdybych jenom mohla zodpovědět otázku, co mě vlastně trápí... Osobně si myslím, že jsou to rozvolněné vazy po narození dcerky. Dohromady se to dává pomalu a stoprocentní zátěž ještě tělo nevydrží tak, jak ji vydrželo dřív. Taky mám už organismus opotřebovaný deseti lety střelby,“ přiblížila Kateřina Emmons.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kateřina Emmons zkouší novou techniku střelby

Jenže už za dva týdny ji čeká Světový pohár v Mnichově. A tak přistoupila k rychlému řešení, tedy nové technice střelby.

„Musela jsem něco změnit. Takže jsem zúžila postoj a váhu, kterou jsem měla na pravé kyčli, jsme přenesli na levou. Musím i jinak pracovat s břichem, všechno je trochu jinde,“ pochvaluje si Kateřina Emmons nový způsob postoje, ač její manžel Matt prý řekl, že stojí malinko „na Číňana“.

„Oni jsou známí tím, že mají velice úzký postoj, ale do toho mám ještě daleko,“ směje se Kateřina Emmons, olympijská vítězka z Pekingu. Kdo ví, jak se bude tvářit po návštěvě fyzioterapeuta Pavla Koláře. Zdraví ji totiž limitovalo i loni, jenže letos to je o to větší problém, že stejně jako většinu sportovců, i střelci usilují o splnění limitu pro olympijské hry v Londýně.

„Pokud se ukáže, že ani tato technika nepomáhá, a problémy se obnoví, zase ji změním. Jestli nebudu konkurence schopná, nikam nepojedu a budu ty problémy řešit. Pak bych vsadila na poslední kartu, to by se nedalo nic dělat. Já ale doufám, že to bude dobrý.“

Zmíněnou poslední kartou je vynechat celou tuto sezónu a zdolání limitu nechat až na příští jaro. To je ale hodně riskantní varianta. Snad aby Emmons mezi tím nezrezly zbraně, které má po všechny ty střelecké roky stále stejné.

„Vzduchovka už je tak stará, že když jezdíme vybírat broky, což je velice důležité, ta paní tam vždycky říká ‚Už zase ta stará zbraň?!‘ a protočí oči. A pak to tak čtyři dny trvá, než něco najde. Někdy tam musíme jet třeba třikrát, ale to už je opravdu takové tip ťop. Jenže na tip ťop výsledky potřebujeme tip ťop broky,“ popisuje svůj speciální výběr nábojů do vzduchovky Kateřina Emmons.

Martin Charvát, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme