Kopecký už má jistý titul rallyeového mistra Evropy

Automobilový závodník Jan Kopecký už má jistotu, že získal titul mistra Evropy v rallye. Pomohla mu k tomu změna bodování poslední soutěže seriálu, Rallye Du Valais, která se bude konat ve Švýcarsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český automobilový jezdec Jan Kopecký obsadil druhé místo v Rallye San Remo a stejná pozice mu patří i před posledním dílem seriálu Inernational Rallye Challenge | Foto: ČTK

Na Rallye Du Valais se podle původního plánu měly bodovat tři etapy samostatně, z rozhodnutí Mezinárodní automobilové federace se ale sloučí čtvrteční a páteční rychlostní zkoušky do jedné etapy. Uvádějí to polské rallyeové weby.

Pro Kopeckého jde o životní úspěch. V čele celkového pořadí šampionátu má v současné chvíli náskok 119 bodů před druhým Braynem Bouffierem z Francie, který už ale nemá ani teoretickou šanci, že by Kopeckého předstihl.

Jan Kopecký, který minulý víkend vybojoval třetí místo v Polské rallye, si v letošním roce připsal pět triumfů v evropských rallye, jednou obsadil druhou a jednou třetí příčku.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme