Prvním lídrem Vuelty je po časovce Brajkovič, Štybar je patnáctý

Časovku družstev na 27 kilometrů, kterou odstartoval 68. ročník cyklistické Vuelty, vyhrál tým Astana. Z kvarteta Čechů dopadl nejlépe Zdeněk Štybar, jenž byl se stájí Omega Pharma-QuickStep třetí.

Cyklisté týmu Astana

Cyklisté týmu Astana | Foto: Markéta Navrátilová

Červený trikot lídra si oblékl Slovinec Janez Brajkovič, který vjel jako první v sestavě Astany do cíle, nicméně nejspokojenější mohl být jeho kapitán Vincenzo Nibali. Italský favorit najel hned v první den několik desítek sekund na své předpokládané soupeře v boji o celkové vítězství a je průběžně druhý.

Třetí místo obsadili úřadující mistři světa Omega Pharma-QuickStep, kteří ztratili 16 sekund. Díky tomu Štybarovi patří v průběžném pořadí patnácté místo.

Šestou pozici obsadili jezdci Saxo-Tinkoff s Romanem Kreuzigerem, kteří zaostali 32 sekund. Překvapivě jen o tři sekundy pomalejší byl debutující tým NetApp-Endura, v jehož dresu jsou dvojnásobný mistr republiky v časovce Jan Bárta a vrchař Leopold König. Všichni tři Češi jsou celkově ve čtvrté desítce.

Cyklistický etapový závod Vuelta - 1. etapa:

1. Astana 29:59, 2. RadioShack -10, 3. Omega Pharma-Quick-Step (Štybar) -16, 4. Sky -22, 5. Movistar -29, 6. Saxo-Tinkoff (Kreuziger) -32, 7. NetApp (Bárta, König) -35.

Průběžné pořadí:

1. Brajkovič (Slovin./Astana) 29:59, 2. Nibali, 3. Tiralongo (oba It./Astana), 4. Fuglsang (Dán./Astana), 5. Grivko (Ukr./Astana), 6. Kangert (Est./Astana) všichni stejný čas, 7. Cancellara (Švýc./RadioShack), 8. Zubeldia, 9. Irizar (oba Šp./RadioShack), 10. Kišerlovski (Chorv./RadioShack) všichni -10, ...15. Štybar (ČR/Omega Pharma-Quick-Step) -16, 31. Kreuziger (ČR/Saxo-Tinkoff) -32, 36. König, 39. Bárta (oba ČR/NetApp) oba -35.

Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít