Roman Kreuziger dojel v 15. etapě Gira devátý, vyhrál Španěl Nieve

Baskický cyklista Mikel Nieve z týmu Euskaltel vyhrál nejtěžší etapu letošního Giro d'Italia. Triumfoval v cílovém stoupání na Gardeccii ve Val di Fassa. Třetí dojel Alberto Contador, který tak ještě zvýšil svůj náskok v celkovém pořadí na druhého Itala Scarponiho. Roman Kreuziger skončil devátý a celkově si polepšil na osmé místo.

Roman Kreuziger

„Nikdo nepočítal, že to bude půl hodiny transfer ráno a pak ještě sedm a půl hodiny etapa. To byl nejdelší den v mém životě na kole, ale můžu být spokojený. Jediný problém, že jsem se vypnul v posledním kilometru. Jel jsem tam kousek za Nibalim a Rodríguezem, ale úplně jsem se vypnul a šel do totální krize,“ hodnotil v cíly etapu Roman Kreuziger.

Nejšťastnějším mužem v cíli byl Španěl Nieve který si dojel pro první vítězství na Giru po samostatném úniku v závěrečném z pěti dnešních náročných stoupání.

00:00 / 00:00

Roman Kreuziger po dojezdu 15. etapy Gira

V etapě dlouho vedl zkušený sedmatřicetiletý Stefano Garzelli. Vítěz Gira z roku 2000 posbíral na trati několik horských prémií a jel si vstříc etapovému vítězství. Několik kilometrů před cílem ho ale dojel Nieve a Garzelli se musel spokojit s druhým místem.

Třetí dojel do cíle lídr soutěže Alberto Contador a zvýšil si náskok v čele před průběžně druhým Italem Gartellim na 4 minuty a 20 vteřin. Do cíle letošního Gira nedojede český cyklista František Raboň,který v 15. etapě odsoupil.

Giro d'Italia, cyklistický závod - 15. etapa Conegliano - Gardeccia/Val di Fassa (229 km):

1. Nieve (Šp.) 7:27:14, 2. Garzelli (It.) -1:41, 3. Contador (Šp.) -1:51, 4. Scarponi (It.) -1:57, 5. Gadret (Fr.) -2:28, 6. Rujano (Venez.) -2:35, 7. Nibali (It.), 8. Rodríguez (Šp.) oba -3:34, 9. Kreuziger (ČR) -4:01, 10. Kruijswijk (Niz.) -4:13, ...Raboň (ČR) nedokončil.

Průběžné pořadí:

1. Contador 62:15:29, 2. Scarponi -4:20, 3. Nibali -5:11, 4. Gadret -6:08, 5. Nieve -7:03, 6. Rujano -8:39, 7. Meňšov (Rus.) -8:46, 8. Kreuziger -8:58, 9. Rodríguez -9:20, 10. Arroyo (Šp.) -9:30.

Tomáš Kohout, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít