Štybar potvrdil, že chce závodit na MS v Táboře, vrací se i Kateřina Nash

Po pěti letech se vrátí do jihočeského Tábora cyklokrosové mistrovství světa a je poměrně slušná šance, že se na startu objeví i dvě velké hvězdy českého sportu - Kateřina Nash a Zdeněk Štybar. Pořadatelé už na šampionát prodali přes šest tisíc vstupenek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvojnásobný cyklokrosový mistr světa Zdeněk Štybar | Foto: Kamil Jáša

„Rád bych se zúčastnil. Už kvůli tomu, že jsem v Táboře získal největší úspěch své dosavadní kariéry i kvůli domácímu publiku. Ale všechno musí nasvědčovat tomu, abych byl v dobré formě, zdravý a aby to zapadalo do mého silničního programu,“ nechal se slyšet Zdeněk Štybar.

V Táboře získal svůj první titul světového šampiona. Následně přidal další dva triumfy. Za čtvrtý duhový trikot by se jistě nezlobil. Start rodáka ze Stříbra by do Tábora přilákal nejen velké množství cyklokrosových fanoušků, zvýšila by se i medailová naděje českých barev.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se Zdeňkem Štybarem a organizátory táborského MS mluvil reportér ČRo Pavel Petr

„Domlouvali jsme se, že sezona bude probíhat podle itineráře, který měl udělaný už vloni. Začne závodit až ve vánočním turné, první závod je Essen a pak dva Světové poháry. Pokud příprava proběhne podle představ, chtěl by se v Táboře zúčastnit,“ zdůraznil trenér českých cyklokrosařů Stanislav Bambula.

V posledních dnech ho zastihla také další dobrá zpráva. Do terénu se vrátila Kateřina Nash. „Mám z toho neskutečnou radost. Katka vyhrává, nakoplo ji to a už mi napsala mail, abych jí zorganizoval cestu do Essenu. Vypadá, že přijede už na vánoční turné,“ těší Bambulu.

Dobrou formou se navíc prezentují v kategorii do 23 let Jakub Skála a Vojtěch Nipl. Naopak i vinou zdravotních problémů zatím zůstávají za očekáváním Radomír Šimůnek a Martin Bína.

Při první účasti na Světovém poháru propadli pak junioři. Nejlepší z nich se objevili ve čtvrté desítce výsledkové listiny. „Určitě po prvním Světovém poháru žádný optimismus z kategorie juniorů nesrší, ale byl to výsledek nervozity, ale věřím, že na ME přesvědčí, že jsou lepší,“ doufá trenér.

Pořadatelství stálo 9 milionů korun

Mezi fanoušky je o mistrovství světa zájem. V předprodeji už zmizelo šest tisíc vstupenek. Organizátoři předpokládají, že na jih Čech se přijede poslední lednový a první únorový den příštího roku podívat minimálně třicet tisíc diváků. Získat pořadatelství šampionátu ovšem nebylo jednoduché.

„Povinný poplatek je 9 milionů korun jen za to, že to smíme dělat. Dřív Mezinárodní cyklistická unie vybírala po skončení šampionátu podle počtu diváků. V jednom belgickém městě bylo 50 tisíc diváků, ale nahlásili 9 tisíc. Tím skončila legrace a UCI nařídila platit předem,“ vysvětlil šéf organizačního výboru Čestmír Kalaš.

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme