Ve Spojených státech začne cyklokrosové mistrovství světa bez Štybara

Poprvé bez Zdeňka Štybara. Právě taková bude účast české cyklokrosové reprezentace na mistrovství světa. Dvojnásobný mistr světa v elitní kategorii se s terénem rozloučil ziskem domácího titulu ve Stříbře. Prioritou pro něj zůstává silnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvojnásobný cyklokrosový mistr světa Zdeněk Štybar | Foto: Kamil Jáša | Zdroj: Český rozhlas

Pro Zdeňka Štybara byl návrat do terénu jen krátkou epizodou. Nutno dodat, že úspěšnou. Po náročné silniční sezoně opět ukázal, že nepotřebuje speciální přípravu. Na domácí trati ve Stříbře vybojoval titul mistra České republiky.

„Měl jsem to jako zpestření zimy a byl jsem rád za ty výsledky, protože jsem je vůbec nečekal. Bylo to pro mě pozitivní, že jsem se dostal tam, kde jsem byl, bez specifického tréninku,“ říká Zdeněk Štybar.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se Zdeňkem Štybarem mluvil Pavel Petr

Světový šampionát se dvojnásobného vítěze elitní kategorie zkrátka týkat nebude. Silnice pochopitelně znovu dostane přednost. „Ve stejný termín mám svůj první závod na silnici Mallorca Challenge, takže si myslím, že potom uvidím ty výsledky a může se stát, že neuvidím ani ten samotný závod.“

I s takovou myšlenkou se Štybar vypořádal. Abych se přiznal, tak je to jednodušší, než jsem si myslel. Myslel jsem si, že jakmile začne sezona a budu vidět závody v televizi, že se mi po tom zasteskne, ale začala sezona a výsledky jsem ani tolik nesledoval, hlavu jsem přehodil na silnici a studoval jsem si trasy jarních klasik. Není to špatné, že si od cyklokrosu odpočinu. Silnice je pro mě nová motivace.

Poprvé ve Spojených státech

Pro cyklokrosaře je na druhé straně výzvou boj o duhový trikot ve Spojených státech. „Kdyby se to jelo v Evropě, tak bych možná jel, protože bych to jel z plného tréninku. Ale abych letěl do Ameriky, to bych se musel vypořádat s cestováním a ztratil bych s tím hodně tréninkového času.“

Z trati cyklokrosového MS v Louisville | Foto: Pavel Petr

Tématem do diskuze je pak dějiště letošního šampionátu. Amerika podobný závod uvidí poprvé v historii. „Myslím, že by měli investovat spíš do zemí, jako je Česká republika, Švýcarsko, Španělsko a zrovna v tom Baskicku, kde cyklistika žije. Dál Belgie, Holandsko. Jet do Ameriky je super, ale hned tam jet mistrovství světa, nevím, jestli to něco přinese.“ uzavírá Zdeněk Štybar.

Pavel Petr, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme