Petra Kvitová snadno postoupila do osmifinále Australian Open

Česká tenistka Petra Kvitová je v osmifinále Australian Open. V utkání třetího kola smetla v prvním setu Rusku Marii Kirilenkovou 6:0, ve druhém setu za stavu 1:0 pro českou hráčku Kirilenková utkání vzdala kvůli poranění stehenního svalu.

Petra Kvitová porazila ve 2. kole Australian Open po velkém boji Španělku Carlu Suárezovou-Navarrovou | Zdroj: ČTK

Kirilenková vzdorovala Kvitové pouze v úvodním gamu, který trval deset minut. Češka využila až čtvrtý brejkbol a vyrazila tvrdě za vítězstvím. Na kurtu jednoznačně dominovala a nedovolila Kirilenkové dostat se do rytmu.

Před šestým gamem si nechala Ruska ošetřit levý stehenní sval, Kvitovou ale pauza nerozhodila a set v klidu doservírovala – zakončila jej esem.

Ve druhém setu stihla Kvitová získat jen první game, poté Kirilenková zápas vzdala. Češka se tak na kurtu zdržela pouhých 38 minut.

00:00 / 00:00

Petra Kvitová si pochvaluje, že se oproti předchozímu zápasu herně velmi zlepšila

„Stačil i ten set k tomu, abych viděla, že jsem se zlepšila. Už jsem nebyla tak hektická jako v tom minulém zápase, věděla jsem, co mám hrát. Všechno mi vycházelo, returnovala jsem moc dobře, dostala soupeřku pod tlak a chodila jsem si pro míče dopředu,“ pochvalovala si Kvitová zlepšení oproti předchozímu zápasu.

„Ten turnaj je hrozně dlouhý a tady v Austrálii je navíc nevyzpytatelné počasí – jednou teplo, pak fouká vítr a je zima Podmínky se mění, je třeba být fyzicky fit. Proto každý set, který ušetříme na kurtě, je výhoda,“ byl za hladký průběh zápasu rád kondiční trenér Petry Kvitové Jozef Ivanko.

V osmifinále, do kterého postoupili už včera také Iveta Benešová a Tomáš Berdych, narazí česká jednička na bývalou světovou jedničku Anu Ivanovičovou ze Srbska.

Osmifinálovou účast si zajistila i Ruska Maria Šarapovová, naopak překvapivě vypadla nasazená sedmička Věra Zvonarevová a Marion Bartoliová z Francie, nasazená jako číslo devět.

Další titul ve čtyřhře nezískají nejvýše nasazené tenistky Květa Peschkeová a Katarina Srebotniková, které dnes odstoupily z utkání proti ruskému páru Kudrjavcevová – Makarovová kvůli zranění kyčle Srebonitkové.

„Katarina se snažila, chtěla to zkusit, měla to zatejpované. Bohužel tím, že to pořád namáhala, bolelo to tak, že jsme to museli bohužel vzdát,“ neskrývala zklamání Květa Peschkeová.

Květa Peschkeová ale může ještě pomýšlet na titul ve smíšené čtyřhře, kde je společně s Mikem Bryanem také nejvýše nasazenou. V prvním kole se česko-americké duo utká s italským párem Roberta Vinciová – Daniel Bracciali.

Tenisový turnaj Australian Open (tvrdý povrch, dotace 26 mil. australských dolarů):

Ženy:

Dvouhra - 3. kolo:

Kvitová (2-ČR) - Kirilenková (27-Rus.) 6:0, 1:0 skreč.

Smíšená čtyřhra - 1. kolo:

Uhlířová, Lipsky (ČR/USA) - Hercogová, Cabal (Slovin./Kol.) 7:6 (7:4), 7:5, Matteková-Sandsová, Tecau (8-USA/Rum.) - Hradecká, Čermák (ČR) 4:6, 6:3, 10:6.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít