Petra Kvitová v Paříži dohrála, vypadla v osmifinále s Li Na

Český tenis přišel o posledního zástupce ve dvouhrách na French Open. Petra Kvitová měla utkání s Číňankou Li Na slibně rozehrané, nakonec ale světové šestce podlehla 6:2, 1:6 a 3:6.

Petra Kvitová smutní. Do čtvrtfinále Roland Garros nepostoupila

Petra Kvitová smutní. Do čtvrtfinále Roland Garros nepostoupila | Zdroj: Reuters

V úvodním setu dokázala Petra Kvitová vytěžit z minima maximum. Při vlastním podání se dvakrát dostávala ze stavu 15:40, dohromady čelila pěti brejkbolům, všechny ale odvrátila. Sama naopak ze tří dva proměnila, a tak sadu získala za 33 minut v poměru 6:2.

Vyrovnání ale Číňance nedalo příliš práce. Kvitová kupila nevynucené chyby, nepomohla si ani servisem a finalistka letošního Australian Open takřka nechybovala. A i když ani tentokrát nebyla v proměňování brejkbolů neomylná, dvakrát podání soupeřky prolomila, a vyhrála 6:1.

Z nezvládnutého druhého setu se česká naděje rychle oklepala a v tom rozhodujícím záhy vedla 3:0. Od té doby už však neuhrála ani jeden gem, a prohrála tedy 3:6.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít