Tenista Tomáš Berdych postoupil v Miami do 3. kola

Tenista Tomáš Berdych ma za sebou první vzájemný duel se Španělem Danielem Gimeno-Traverem, který nakonec po boji zvládl. Český tenista vyhrál po setech 5:7, 7:6, 6:2 a postoupil do 3.kola turnaje série Masters v Miami. V dalším utkání na něj čeká Kolumbijec Alejandro Falla.

Tomáš Berdych musel o postup bojovat

Tomáš Berdych musel o postup bojovat | Zdroj: Reuters

Berdychovi se v posledních týdnech daří a se 48. hráčem světového žebříčku neměl mít teoreticky příliš problémů. Jenže na kurtu to vypadalo jinak.

Český tenista byl v úvodním setu horší prakticky ve všech činnostech. Gimeno-Traver navíc stoprocentně využil své dvě brejkbolové šance, a protože sám přišel o servis pouze jednou, vyhrál 7:5.

Ve druhé sadě si oba hráči bezpečně hlídali podání a rozhodnout musel až tie-break. V něm nedal postupně se zlepšující Berdych soupeři naději na zisk zápasu, vyhrál zkrácenou hru 7:3 a poslal utkání do třetího setu. Ten už byl jasnou záležitostí světové šestky, která po výhře 6:2 postoupila do 3. kola.

Protivníkem českého hráče bude Kolumbijec Alejandro Falla, který vyřadil Španěla Fernanda Verdasca po setech 6:3 a 7:6.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít